За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото: Суспільне Чернівці
Поліцейська, яка під час виховної бесіди ймовірно принижувала учнів гімназії №5 у Чернівцях, більше не працюватиме з дітьми. За результатами службового розслідування їй призначили дисциплінарне стягнення – попередили про неповну відповідність службі.
Про це у відеозверненні 12 березня повідомив начальник обласного управління нацполіції Віктор Нечитайло.
За словами Нечитайла, за результатами службового розслідування до дисциплінарної відповідальності притягнули вісьмох працівників – серед них є керівництво обласного та Чернівецького районного управлінь.
"Подальша служба поліцейської не буде пов'язана з дітьми. До нас надійшли численні заяви від учасників освітнього процесу так і батьків. Ситуація є неоднозначною. Найближчим часом перевіримо всі факти й ухвалимо відповідні рішення", – каже Нечитайло.
Що відомо про службову перевірку
Ввечері, 6 березня, у соцмережах поліція виявила допис, в якому стверджувалося про ймовірні неправомірні дії поліцейської щодо учнів однієї з гімназій Чернівців. Про це Суспільному повідомила речниця нацполіції області Кароліна Маришева.
Наступного дня батьки дітей звернулися до районного управління поліції щодо можливих неправомірних дій керівництва гімназії та працівниці поліції. Через це щодо поліцейської розпочали службове розслідування.
Що відомо про скандал у гімназії
6 березня у місцевих пабліках оприлюднили допис, в якому користувачі повідомляли, що під час бесіди на тему поведінки у школі представниця ювенальної поліції кричала на дітей, а також погрожувала їм. Згодом також оприлюднили аудіозапис частини бесіди. На ньому чути, як ймовірно поліцейська кричала на одну з учениць й змушувала її присідати, бо дівчина "не знає, що таке додаток".
Також на записі чути, як жінка кричить на дітей через розпущене волосся, кажучи: "Ви мене як побачили, одразу треба було завʼязувати "патли". А також критикувала одяг й казала: "Будете присідати всі мільйон разів".
"Якщо до вас не доходить через слово, коли вас просять, то дійде через біль у руках і ногах. У нас територія велика, прибирати є за ким", – чути на записі.
Батьки вимагають звільнення директорки
7 березня до гімназії прийшли понад сто батьків, які вимагали в управління освіти відсторонити директорку від виконання обов'язків, а згодом й звільнити її. Про це у коментарі Суспільному повідомила начальниця управління Ірина Ткачук.
Батько шестикласника Олександр вважає, що поведінка поліцейської та директорки може вплинути на психологічний стан дітей.
"Дитина може мати психологічну травму. Я вважаю, що це не є нормальним. Якщо дитина не знає, що таке прикметник, то її треба навчити, а не говорити їй, щоб присідала 40 чи 100 разів. Такою була поведінка поліцейської – це чути на записі. Директорка працює понад 30 років, у неї мають бути навички спілкування з дітьми", – каже Олександр.
Восьмикласниця Анна розповідає, що до її класу було упереджене ставлення – вчителі іноді відмовлялися проводити уроки. За її словами, в понеділок поліцейські перевіряли рюкзаки учнів. Водночас були без форми та не показали жодного документа.
"У середу почали опитувати. За одну неправильну відповідь ми присідали 10 разів. Я не присідала, бо була хвора. Один хлопець простояв у планці 10 хвилин, поки ніхто не відповість правильно", – каже дівчина.
Директорку відсторонять
11 березня відбулися збори, на які прийшли 50 батьків учнів гімназії. Вони написали 30 заяв, в яких стверджують про ймовірне цькування учнів з боку вчителів та керівництва гімназії. Через це управління освіти планує відсторонити директорку Віру Сопетик від посади на 5 днів, поки триває службове розслідування.
Вчителі скаржилися на поведінку учнів
Виховні бесіди з поліцією організували для учнів 5 та 8 класів через доповідні записки класних керівників. Зокрема, один з вчителів скаржився на неодноразове приниження з боку учнів. Зокрема, йшлося про погану поведінку учнів або їхню відсутність на уроках, а також образливу лайку. Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка гімназії Віра Сопетик.
"Діти приходять на уроки без домашніх завдань, зошитів та підручників. Спільні збори з батьками не дали результатів. Батьки вірять дітям, що їм не задають домашніх завдань й, що іноді вчителів не було на уроках. Одна мама нам сказала: "Що я можу з ним зробити? Робіть, що хочете", – каже Сопетик.
Директорка була частково присутня на одній із зустрічей. Каже, коли побачила як діти присідають, сказала їм зупинитися – це зробили не всі. За словами Сопетик, дітей не принижували й насилля не було. Також вважає, що підстав для її звільнення немає.
"Якщо їх змусили поприсідати, не бачу у цьому нічого страшного. Вони на фізкультурі так само бігають і присідають. Не бачу великої провини, щоб писати заяву на звільнення. Маємо знайти порозуміння з батьками. Ми хочемо допомогти їм виховати гідних людей, але обов'язок батьків подивитися з чим дитина йде до школи", – каже директорка.