Пошукова операція у промисловій будівлі триває другу добу.
У будівлі на Іванівській працювали багато бізнесів: швейна та кондитерська фабрики, друкарні, цехи з вироблення меблів.
Усі вони дуже сильно постраждали внаслідок ракетного удару 20 березня. Там, де не було прямого попадання, потім усе вигоріло через значну пожежу. Нагадаємо, рятувальники гасили вогонь на площі понад 10 000 квадратних метрів.
Типографія “Аврора-Принт” вигоріла повністю. Порахувати збитки, яких Росія завдала сімейному бізнесу, поки що нереально. Директор Андрій Гамов говорить, що знищено все.
“Цехи, станки, обладнання — вигоріло все, абсолютно все, не залишилось нічого. працюємо ще з поліцією. Але тут навіть розповідати немає про що, бо нічого немає. На щастя, усі наші співробітники живі”, — повідомив UA-NEWS.in.ua керівник підприємства.
На вул. Лозівській працювала і Друкарня “Гуров і К”. Сьогодні тут розбирають завали і поки що не наважуються рахувати збитки. Говорять, головне: усі врятувалися.
У приміщеннях друкарні зберігалася велика кількість паперу, картону та фарби. Через це одразу після ракетного удару вогонь швидко поширився на усі чотири поверхи будівлі, повідомляє “Читомо”. Під час гасіння пожежі співробітники ДСНС врятували одного з працівників підприємства, який висів на кондиціонері біля вікна третього поверху.
У друкарні “Гуров і К” друкувалися книжки видавництв “Час майстрів”, “Крокус”, видавничого дому “Школа”, пазли Dodo та ін.
Співробітники УДСНС у Харківській області розбирають завали та не виключають, що під ними можуть бути люди.
“Наразі тривають роботи з розбирання понівечених вибухами конструкцій будівлі та розчищення усіх поверхів від залишків згорілих виробів з паперу та тканини. Є ймовірність, що під уламками конструкцій можуть бути тіла загиблих людей”, — повідомили у ДСНС.
Нагадаємо, російська крилата ракета Х-35 влучила у будівлю на Іванівці близько 13:00 20 березня. У приміщенні спалахнула пожежа. Через велике полум’я пошукова операція рятувальників була ускладнена. На вечір було відомо про п’ятьох загиблих: їхні тіла вдалося деблокувати з-під завалів. Ще десятеро людей були поранені, а п’ятеро — вважаються безвісти зниклими.
Пошукова операція триває.
П’ятниця 22 березня у Харкові оголошена Днем жалоби за загиблими.