Неймовірна 5000-річна знахідка поповнила скарбницю музею на Дніпропетровщині

У музейних фондах Дніпропетровської області є немало артефактів, вік яких налічує декілька тисяч років. Як правило, їх знаходять археологи в процесі дослідження курганів або місць давніх поселень. Але нещодавно до музею у Новомосковську потрапив аналогічний предмет, який місцевий житель знайшов просто у піску на березі річки.

– Дивовижна знахідка поповнила фонди Новомосковського історико-краєзнавчого музею. Це глечик ямної культурно-історичної спільноти. Просто уявіть, цій посудині близько 5000 років! Його творці – давні степові народи, які в той час населяли територію сучасної степової України. Ці народи залишили по собі у наших степах свої давні могили – величні кургани – ровесники єгипетських пірамід, – пише директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею.
– цей маленький глек був виявлений випадково жителем міста Новомосковська Юрієм Демченком в піщаному березі річки поблизу села Новоселівка. Подібні знахідки надзвичайно рідкісні!..
Варто згадати, що у 1970-х роках, у Новомосковському районі, в селі Керносівка, так само випадково була знайдена ще одна визначна пам’ятка доби ямної культури – Керносівський ідол, який сьогодні є одним з найвідоміших археологічних артефактів України. Цей ідол також датований ІІІ тис. до н.е.

Довідка ДВ
Ямна культура — археологічна культура кінця мідної доби та ранньої бронзової доби, поширена в Україні в степових і лісостепових зонах, у сточищі Дніпра, на Приазов’ї і в Криму. Назва походить від поховань у ямах під курганними насипами, в яких були поховані члени одного роду. Померлих ховали в скорченому положенні на спині або на боці й посипали червоною вохрою; біля померлих клали посуд з їжею (переважно горщики яйцеподібної форми), кам’яне (рідше мідне) знаряддя і зброю

Щє з сайту: █ У Донецької області загинув наш мужній земляк Іван Пацкан

█ Збірна Дніпропетровщини за настільного тенісу виграла Кубок України

█ У Павлограді з-під земляного завалу дістали тіло 53-річного чоловіка

█ Співаючий Шрек та Королева гламуру замість Снігової. Дніпровські заклади культури готуються до зимових свят

Метки: археология, глечик, ямна культура

Новини України