Проти екс-керівника Служби зовнішньої розвідки Євдокимова відкрили кримінальну справу

Проти екс-керівника Служби зовнішньої розвідки Євдокимова відкрили кримінальну справу
6939 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ексголову Служби зовнішньої розвідки України Валерія Євдокимова підозрюють у неправдивих свідченнях? Відповідне кримінальне провадження за ч. 2 ст. 383 ККУ ініціювали у ДБР за ухвалою Печерського райсуду столиці 10 липня 2020 року. Підтверджуючі це документи потрапили в руки редакції "СтопКору".

Зауважимо, дана стаття стосується завідомо неправдивого повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу досудового розслідування про вчинення злочину, поєднаного з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчиненого з корисливих мотивів.

Імовірно, йдеться про так звану «справу Семочка». Так, у листопаді минулого року Євдокимов повідомив Державне бюро розслідувань про нібито вчинені «невстановленими особами державних органів» злочини.

Зокрема, як заявив екс-очільник СЗРУ, процедура призначення Сергія Семочка першим заступником голови відомства була здійснена з порушеннями закону «Про Службу зовнішньої розвідки Украіни» - без подання від керівника Служби. Понад те, за його словами, позиція першого заступника взагалі була відсутня у штатному розписі СЗРУ.

12 квітня 2019 року генерал-майора Семочка С.А. було усунено з посади та переведено у розпорядження голови СЗРУ, а 3 вересня того ж року - звільнено з військової служби.

Фото: СтопКор

За період перебування на службі у СЗРУ Семочка було нараховане матеріальне забезпечення у розмірі 1,5 млн грн, з яких фактично виплачено 557 тис грн, а ще 978 тисяч були депоновані на рахунках органу.

Євдокимов звинуватив осіб, причетних до призначення Сергія Семочка, у зловживанні владою і службовій недбалості.

Своєю чергою, Сергій Семочко оскаржив у Верховному Суді наказ про свою відставку.

10 квітня у рамках цієї справи було оголошено про підозру колишньому голові СЗРУ та заступнику голови МЗС Єгору Божку. Однак Печерський райсуд відхилив клопотання слідчого про обрання останньому запобіжного заходу.

Тоді ж у ЗМІ з‘явилась інформація про те, що провадження проти Божка було інспіроване тодішнім очільником СЗРУ Євдокимовим за мотивами особистої неприязні.

Фото: СтопКор

Нагадаємо, 5 червня цього року Президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Євдокимова з посади голови Служби зовнішньої розвідки та призначив на цю посаду Валерія Кондратюка.

Санкцією ч. 2 ст. 383 передбачено обмеження волі на строк від двох до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

stopcor.org

Теги: СЗРУ ,Валерій Євдокимов,Євдокимов ,Євдокимов СЗРУ,служба зовнішньої розвідки,Валерій Кондратюк,кримінальна справа,Евдокимов СВРУ,Евдокимов Валерий
Автор: admin.politica.com.ua

Связаться с нами: politica.chat@gmail.com

Мої відео