Українці з початку року намагалися пронести до органів Феміди понад 42 тисячі заборонених предметів

Українці з початку року намагалися пронести до органів Феміди понад 42 тисячі заборонених предметів
47335 ПЕРЕГЛЯДІВ

У квітні цього року відвідувачі органів та установ судової влади намагалися пронести до них 11 068 заборонених предметів. Це дещо менше, ніж було зафіксовано в березні цього року (12 570).
А загалом із початку року загальна кількість заборонених предметів, з якими українці йшли до судових установ, сягнула 42 745.
Як повідомили у відділі моніторингу обстановки та оцінки ризиків центрального органу управління Служби судової охорони, лідерами цього антирейтингу протягом уже понад півроку лишаються майже ті самі області України. Так, у квітні найбільше заборонених предметів попереджено до пронесення в органи й установи судової влади Дніпропетровської – 2 762 од. (у березні – 3 217 од.), Харківської областей – 2 743 од. (у березні – 2 985 од.), міста Києва та Київської області – 1 302 од. (у березні – 1 489 од.), Запорізької – 817 од. (у березні – 652 од.), Одеської областей – 670 од. (у березні – 872 од.).
Більшість заборонених предметів, з якими відвідувачі намагалися пройти у квітні до судових установ, становлять: ножі – 3 802 од., набої – 3 271 од., балончики, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії, – 2 197 од., пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, – 589 од. Також у квітні судові охоронці не допустили пронесення до органів Феміди 69 од. електрошокових пристроїв, 21 од. пневматичної та газової зброї, 17 од. вогнепальної зброї та 37 од. травматичної зброї. Були й спроби зайти в суди з піротехнічними виробами (фаєрами) (82 од.), металевими та дерев’яними палицями й битами (22 од.), ножицями та викрутками (949 од.) тощо. Двох відвідувачів судів було затримано та передано працівникам Нацполіції з виявленими в них речовинами, зовні схожими на наркотичні.
Найбільш законослухняними областями України в цьому рейтингу є Хмельницька, Чернівецька, Херсонська, Волинська та Івано-Франківська області. Так, на Поділлі було зафіксовано 4 спроби пронесення до органів та установ судової влади заборонених предметів, Буковині – 29, Херсонщині – 37, Волині – 46, а на Прикарпатті – 69 спроб.
Служба судової охорони вкотре нагадує всім відвідувачам судових установ, що до приміщень органів та установ системи правосуддя забороняється пропускати осіб із боєприпасами, вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, наркотичними, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, з колюче-ріжучими предметами.
Не варто приносити до приміщень судів та органів системи правосуддя речі підвищеної небезпеки. Завчасно враховуйте це під час відвідування судових установ.

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео