У Дніпрі попри війну завершують масштабну реконструкцію міської дитячої лікарні №6 (колишня 5-та дитяча лікарня). Цей заклад має реабілітаційний басейн та є одним з небагатьох в Україні, де настільки комплексно опікуються психоневрологічними патологіями і травмами у дітей.
Реновацію тут розпочали ще до повномасштабного вторгнення — коли місто (із обласного підпорядкування) повернуло медзаклад у свою власність. Для стаціонару лікарні це перший комплексний ремонт за понад 30 років його існування. «Це приклад творчої роботи, співпраці між місцевим самоврядуванням та державною владою. Держава виділила кошти на капітальний ремонт лікарні, а міська рада обладнала її меблями та устаткуванням, витративши на це понад 30 млн грн», — сказав мер Дніпра Борис Філатов під час фінальної інспекції медзакладу 23 листопада. Він також висловив вдячність президентові України (адже головні ремонтні роботи зроблено в рамках програми «Велике будівництво»), а також керівнику ДніпроОВА за сприяння у закінченні оновлення лікарні.
Аби зробити простір комфортним для маленьких пацієнтів, їхніх батьків та лікарів, тут повністю переформатували всі приміщення — врахувавши вимоги базбар’єрності. У семиповерховій будівлі поставили нові ліфти, замінили покрівлю, утеплили фасад, а на ґанках облаштували необхідні підйомники та пандуси.
Також відновили водолікарню з басейном, що є одним із найдієвіших методів реабілітації дітей з проблемами опорно-рухового апарату та після травм. «Це, мабуть, єдиний заклад охорони здоров’я, в якому такий великий басейн — що одночасно може приймати багато пацієнтів. Є пасивна та активна реабілітація. Все це буде сприяти тому, щоб наші діти якнайшвидше приходили до нормального життя, щоб покращувалась якість цього життя, і щоб батьки бачили все це на власні очі», — наголошує гендиректорка лікарні Вікторія Кулик.
Водночас тут є декілька реабілітаційних просторів — із різного типу обладнанням та навіть соляна кімната.
Загалом потужність оновленого медзакладу дозволяє розміщувати до 130 пацієнтів віком від 1 місяця. Йдеться про стаціонарні дитячі відділення педіатрії, неврології, психіатрії, реабілітації, де з пацієнтами працюватимуть усі необхідні фахівці. Завершити всі роботи планують вже до кінця року.