Є один тип білка, який може завдати вашому здоров’ю більше шкоди, ніж користі.
Експерти вказали на звичку, яка краде роки вашого життя / фото ua.depositphotos.com
Довге життя часто є результатом вибору здорового способу життя. І особливо це стосується вашого харчування.
У США, за даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, середня тривалість життя становить 77,5 років (для жінок 80,2 року, а для чоловіків – 74,8 року). Про це пише Parade. Від УНІАН додамо, що в Україні середня тривалість життя у 2023 році для чоловіків становила 57,3 року, для жінок – 70,9 року.
Якщо ви намагаєтеся дотримуватися здорової дієти, щоб продовжити роки свого життя, ви, напевно, доклали зусиль, щоб у вашому раціоні було багато цільного зерна, фруктів, овочів, корисних жирів і білків.
“Білки необхідні для людського організму, оскільки вони є будівельним матеріалом для тканин тіла і одним з трьох основних джерел енергії (разом з вуглеводами і жирами), необхідних для нашого виживання”, – говорить доктор медичних наук, зареєстрований дієтолог і викладач Центру довголіття ім. Прітікіна Марта Теран.
Однак є один тип білка, який може завдати вашому здоров’ю більше шкоди, ніж користі.
“Здорова” звичка, яка краде роки життя
Ви можете несвідомо віднімати в себе роки життя, якщо ви їсте багато білка, який надходить з тваринних джерел. Йдеться, зокрема, про яловичину, курку, свинину тощо.
“Дослідження показують, що високе споживання тваринного білка, особливо з переробленого червоного м’яса, пов’язане з хворобами серця, деякими видами раку, подагрою, несприятливим рівнем холестерину та підвищеним рівнем смертності. Ці зв’язки значно посилюються при нездоровій поведінці, включаючи куріння, зловживання алкоголем, ожиріння та/або недостатню фізичну активність”, – пояснює магістр медицини, доктор дієтології, лікар-дієтолог з Гонолулу Марія Емерік.
Інше дослідження, опубліковане в журналі Cell Metabolism, каже, що дорослі люди середнього віку, які споживають велику кількість тваринного білка, мають вищий ризик смертності від раку та діабету, наголошує Теран.
До того ж, заміна тваринного білка рослинними альтернативами пов’язана зі зниженням смертності. За словами Марії Емерік, рослинні білки, такі як боби, бобові, горіхи, насіння і цільні зерна, містять менше насичених жирів і холестерину, більше клітковини і пов’язані з меншим ризиком розвитку раку, гіпертонії та діабету, ніж мʼясні продукти.
Ваша мета повинна полягати в тому, щоб прагнути до збалансованої дієти, в якій близько 10-35% добових калорій припадає на білок, залежно від рівня вашої активності та індивідуальних потреб, радять спеціалісти.
Якщо ж у вашому організмі недостатньо таких поживних речовин як В-12, залізо або омега-3 жирні кислоти, подумайте про полівітаміни або спеціальні добавки. Але перед тим, як їх приймати, обовʼязково проконсультуйтеся з лікарем.
Читайте також:
Названо найкорисніший сир при високому тиску
Як правильно їсти яйця під час схуднення і чи допомагають вони скинути вагу: відповіді дієтолога
Сніданок №1 для тих, у кого високий тиск: порада лікаря, що має бути в тарілці
Секрети довголіття
Сертифікована дієтологиня й експертка з довголіття з Японії Мічіко Томіокі радить вживати соєвий сир тофу. Традиційно цей продукт виготовляють із бобів сої та рідини, що лишається після видалення солі з морської води (нігарі). Він містить усі незамінні амінокислоти, що є в м’ясі, птиці, яйцях, рибі та молочних продуктах, але при цьому в тофу немає холестерину.
Водночас думка про те, що фізичні вправи стають більш небезпечними або непотрібними з віком, є хибною. Лікарі переконують, що обмін речовин сповільнюється з віком через зменшення м’язової маси, і це не незворотній процес.