“Орєшнік” почали розробляти в Дніпрі: експерт розкрив нові подробиці про ракету РФ

Експерт заявив, що удар “Орєшніком” 21 листопада по Дніпру став першим випробуванням цієї ракети.

Перше випробування “Орєшніка” виявилося провалом для РФ / фото – скриншот

Навколо нової російської балістичної ракети “Орєшнік” ходить велика кількість чуток, одна з яких полягає в тому, що її прототип розробили в Дніпрі. Це твердження частково вірне, розповів політолог і колишній інженер-конструктор конструкторського бюро “Південне” Олександр Кочетков в інтерв’ю “Суспільне Дніпро”.

За його словами, ракету “Орєшнік” створили завдяки модернізації попередніх прототипів. КБ “Південне” було створено в Дніпрі на початку 1950-х років і саме там почалася історія створення російської зброї.

Кочетков зазначив, що на підприємстві розробляли твердопаливну міжконтинентальну ракету “Універсал”. Пізніше розробку взяв собі Московський інститут теплотехніки. Після цього на базі “Універсалу” створили “Тополь-М”.

“Це міжконтинентальна твердопаливна триступенева твердопаливна ракета, яка була на бойовому чергуванні і частково ще перебуває. У тому ж Інституті теплотехніки зробили певну модифікацію. Вони зменшили цю ракету, замість трьох ступенів, у неї стало два і вона зараз називається “Ярс”. Теж перебуває на бойовому чергуванні. А ось потім вони вирішили її ще модернізувати”, – поділився політолог.

Потім в Інституті теплотехніки вирішили створити нову ракету дальністю на 3-4 тисячі кілометрів, додав Кочетков. Політолог зазначив, що вона мала бути меншою в діаметрі і нести кінетичну зброю, а бойові частини, які в “Ярсі” поділяються на чотири частини, ділитися на шість. Крім цього ракета замість вибухівки повинна була випускати стрижні.

“Ці стрижні розганяються з величезною швидкістю, потрапляють у землю, тоді вивільняється ця кінетична енергія і відбувається вибух – це як метеорит падає на Землю. Така була ідея, але грошей Інституту теплотехніки 2017 року не дали. Але на гроші, які в Інституті були, вони зробили 3-4 ракети різного ступеня готовності”, – розповів Кочетков.

Експерт підкреслив, що гроші на доопрацювання цих ракет було виділено вже після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

“Вона має два ступені, як “Ярс”, але має витратний блок – це такий пороховий прискорювач замість третього ступеня. Вони підготували цю ракету без боєголовки, без вибухівки, без ядерної зброї. Тільки вони подавали в розробку з цією кінетичною енергією, яка буде створюватися, такі потужні руйнування. З цим завданням вони і вийшли на випробування ракети”, – пояснив політолог.

Кочетков заявив, що удар “Орєшніком” 21 листопада по Дніпру став першим випробуванням цієї ракети. За його словами, зазвичай про таке попереджають США, щоб у Вашингтоні не подумали, що Росія запустила ядерну зброю.

“Ця ракета у них летить не десь у тайзі на безлюдному полігоні, а вони, як справжні воєнні злочинці, направляють ракету на щільно заселені міста України. Цей перший пуск за даними наших фахівців був невдалим. Вони не влучили туди, куди сподівалися влучити. І жодних руйнувань, які передбачалися від кінетичної зброї, не відбулося”, – додав політолог.

Експерт уточнив, що удар по Дніпру не був схожий на ядерний вибух. Він підкреслив, що не було підвищення температури, про яке заявляв російський диктатор Володимир Путін.

Читайте також:

Необхідність у ядерній зброї відпадає, коли є “Орєшнік”, – Путін

“Великий ризик для РФ”: експерт розповів, у якому разі Росія може знову вдарити “Орєшником”

Росія може виробляти по 25 ракет “Орешник” на місяць, – ЗМІ

“Це пов’язано з тим, що швидкість боєголовок була 10 швидкостей звуку. Щоб стався такий ефект кінетичної зброї, потрібно десь 50 швидкостей або хоча б 30. І тоді це було б схоже на ядерний вибух. Руйнування менші, ніж від ракети Х-101, Х-55, не кажучи вже про Х-22 і “Калібри”, “Кинджали”, які є більш загрозливими, мають більшу точність і вибухівку, а також більші руйнування від них”, – сказав Кочетков.

Ракета “Орєшнік” – останні новини

Раніше військовий експерт Іван Киричевський розповів про виробництво балістичної ракети “Орєшнік” в РФ. За його словами, формально Україна не має засобів для збивання “Орєшніка”.

Крім того, в РНБО спростували заяви про те, що Росія може “штампувати” ракети “Орєшнік” по 300 штук на рік. Через санкції в РФ істотно сповільнився цикл виробництва високотехнологічних ракет, заявили в Центрі протидії дезінформації.

Джерело

Новини України