Палата представників США, ілюстративне фото. AP
Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про запровадження санкцій проти посадовців Міжнародного кримінального суду (МКС) у відповідь на видання ордера на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
Про це пише CNN.
Документ також передбачає заходи проти будь-яких дій суду, спрямованих на розслідування або переслідування захищених осіб США та їхніх союзників.
МКС торік звинуватив Нетаньягу, ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта та одного з представників ХАМАС у воєнних злочинах, скоєних під час і після атак ХАМАС 7 жовтня 2023 року. Канцелярія прем’єр-міністра Ізраїлю назвала ці обвинувачення "абсурдними та антисемітськими".
Документ передбачає заборону на операції з майном у США для осіб, пов’язаних із розслідуваннями МКС, блокування та анулювання їхніх віз. Згідно з законом, ухваленим у 2024 році, будь-яка політична агітація чи дії з боку третіх осіб прирівнюються до політичної пожертви, якщо вони мають на меті вплинути на діяльність державних посадовців.
Ініціатива отримала широку підтримку серед республіканців і значної частини демократів. Голосування у Палаті представників завершилося рахунком 247 "за" проти 155 "проти", причому 42 демократи підтримали законопроєкт. Республіканці, які зараз контролюють обидві палати Конгресу, винесли його на повторний розгляд, після того як у попередньому скликанні Сенат не підтримав його.
Ізраїль, як і США, не є членом МКС і не визнає його юрисдикції у питаннях, пов’язаних зі своїми діями в конфліктах. МКС, заснований у 2002 році для переслідування за злочини геноциду, воєнні злочини та злочини проти людяності, не має власного механізму виконання своїх рішень і залежить від співпраці держав.
Очікується, що тепер законопроєкт буде переданий до Сенату для фінального голосування, яке може стати важливим тестом для подальших відносин США з МКС та його діяльністю.