Поміщається на долоні: у Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі

У тій самій печері виявили десятки людських скам’янілостей, віком 300 000 років, що робить їх одними з найбільш ранніх останків Homo sapiens у Східній Азії.

Знайдена скам’янілість менша за будь-яку домашню кішку / cats.com

Археологи виявили в стародавній печері на сході Китаю викопні рештки крихітного виду котячих, розміром менше за домашню кішку.

Як пише Independent, дослідники з Китайської академії наук стверджують, що кішка під назвою Prionailurus kurteni належала до вимерлого виду леопардових кішок. Вона була такою маленькою, що могла поміститися на долоні.

Зазначається, що вид було ідентифіковано за фрагментом нижньої щелепи. Його розміри можна порівняти з розмірами найменших сучасних кішок, таких як іржаво-плямиста P rubiginosus з Південної Азії та чорнонога Felis nigripes з Африки, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Annales Zoologici Fennici. Максимальна довжина тіла P rubiginosus і Felis nigripes становить 48 см і 52 см, відповідно.

“Цей вид є найменшим з відомих на сьогоднішній день викопних представників сімейства Felidae”, – йдеться в дослідженні, присвяченому нововідкритій кішці.

Скам’янілості P kurteni знаходили рідко, оскільки їхні маленькі тіла швидко розкладалися в лісовому середовищі, проте остання скам’янілість дуже добре збереглася в печері, зазначають учені.

Попередні розкопки в тій самій печері виявили десятки людських скам’янілостей, датованих 300 000 років тому, що робить їх одними з найбільш ранніх решток Homo sapiens у Східній Азії.

“Неясно, чи входили ці кішки в раціон жителів печери Хуалундун через відсутність слідів людського оброблення на щелепній кістці скам’янілості”, – розповів інформаційному агентству “Сіньхуа” співавтор дослідження Цзянцзуо Цігао.

Раніше в Китаї виявлено сліди динозавра-вбивці, яким 130 мільйонів років. Це трипалий теропод, схожий на птаха, який жив у крейдяному періоді.

Джерело

Новини України