
Американський президент Дональд Трамп у Білому домі, Вашингтон, США, 23 лютого 2026 року. AP/Alex Brandon
Президент США Дональд Трамп напередодні провів розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером та вкотре висловив розчарування відповіддю Лондона після його заклику до країн Європи та Азії направити військові кораблі для захисту судноплавства в Ормузькій протоці.
Про це він заявив у телефонному інтервʼю Financial Times.
Він зазначив, що вважає "Велику Британію союзником номер один та найдавнішим партнером", проте коли він попросив відправити кораблі в Ормузьку протоку, "вони (Лондон — ред.) не захотіли".
"І щойно ми фактично знищили небезпечний потенціал Ірану, вони сказали: "Гаразд, ми надішлемо два кораблі", а я сказав: "Нам потрібні ці кораблі до перемоги, а не після неї", — сказав очільник Білого дому.
Водночас Трамп додав, що перед закликом відправити військові кораблі він зазначав, що будь-яка небезпека для союзників у протоці, буде мінімальною, оскільки за останні два тижні США та Ізраїль знищили військовий потенціал Ірану.
"Ми фактично знищили Іран. У них немає ні флоту, ні зенітних систем, ні повітряних сил, усе зникло. Єдине, що вони можуть зробити, це створити невеликі проблеми, поставивши міну у воді. Це неприємність, але ця неприємність може спричинити проблеми", — додав Трамп.
Нагадаємо, це вже не вперше Трамп критикує Британію за нібито недостатню підтримку американської операції проти Ірану. Зокрема, 8 березня у соцмережі Truth Social він заявив, що Сполучені Штати "вже не потребують" британських авіаносців і "запам’ятають" поведінку союзника.
Загалом відносини між Вашингтоном і Лондоном загострилися після початку спільної американо-ізраїльської операції проти Ірану 28 лютого. Стармер спочатку відмовив США у використанні британських баз для ударів, але 1 березня дозволив їх використання для "обмежених оборонних цілей". Трамп раніше заявив, що Стармер — "це не Вінстон Черчилль", і висловив "велике розчарування" його позицією.
Стармер, своєю чергою, заявив, що Британія "не вірить у зміну режиму з неба" і що він діяв в інтересах національної безпеки.
