
Сапери працюють біля житлового будинку в Монако де стався вибух, 30 червня 2026 року. Getty Images/Valery HACHE/AFP
Генеральний прокурор Монако Стефан Тібо заявив, що правоохоронці продовжують розшуки підозрюваного у вибуху в одному з будиків країни, внаслідок якого поранено троє людей. Водночас цей інцидент не кваліфікують як "теракт". У посольстві України у Франції Суспільному повідомили, що всі постраждалі — члени однієї родини "українського походження". Раніше медіа інформували, що одним із поранених може бути бізнесмен з Дніпра Вадим Єрмолаєв.
Про перебіг розслідування генпрокурор країни розповів під час пресконференції 30 червня, передає газета Nice-Matin.
За словами Тібо, інцидент "не є терористичним нападом", а особу Єрмолаєва він не захотів підтверджувати.
"Можу вам сказати , що цей чоловік живе в Монако з 2021 року. У Монако не ведеться жодного розслідування щодо нього, і що, наскільки нам відомо, його не розшукує жоден іноземний орган. Розслідування його біографії та обставини нападу тривають", — сказав він.
Генпрокурор також зазначив, що правоохоронці продовжують "активні розшуки" підозрюваного, й до цього залучено співробітників Департаменту кримінальних розслідувань та французьких поліцейських.
"Ми його не затримали, але підтримуємо зв'язок із французькою владою та переслідуємо його, щоб встановити особу та, сподіваюся, швидко заарештувати", – сказав Тібо.
Він додав, що правоохоронці вже порушили кримінальні справи за статтями "замах на вбивство" та "розміщення вибухових речовин або пристроїв на дорогах загального користування".
Тим часом у посольстві України у Франції на запит Суспільного повідомили, що троє поранених людей у Монако є членами однієї родини "українського походження".
"Наразі офіційними каналами здійснюється остаточна ідентифікація постраждалих осіб, зокрема уточнюється інформація щодо наявності в них громадянства України", — кажуть там.
Також у відомстві розповіли, що українські дипломати "виїхали" на місце інциденту та до медзакладу, де перебувають поранені. Окрім цього, із представниками поліції Монако та судовими органами країни "встановлено прямий контакт" для подальшого інформування.
Що відомо про вибух у Монако
Увечері 29 червня невідомий, якого зафіксували камери відеоспостереження, залишив біля одного з житлових будинків рюкзак, а згодом там пролунав вибух. Внаслідок цього поранень зазнали троє людей — чоловік, жінка та 13-річний підліток.
Як повідомляли медіа, одним із постраждалих може бути підсанкційний бізнесмен з Дніпра Вадим Єрмолаєв. Відомо, що він відмовився від українського громадянства у 2019 році на користь громадянства Кіпру.
У грудні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування персональних санкцій проти низки людей, серед яких був і Єрмолаєв. Підставою для обмежень стала діяльність його алкогольного бізнесу в окупованому Криму, де компанії сплачували податки до російського бюджету.
