Зараз Сонце вступило в особливо активну фазу свого природного 11-річного циклу.
Спалах X2.7 стався, коли Сонце перебувало над Близьким Сходом / фото NASA’s Solar Dynamics Observatory
У середу, 14 травня, вогненна газова куля спричинила два потужні спалахи на Сонці, включно з найсильнішим виверженням року на даний момент. Ці дві сонячні бурі своєю чергою спричинили вимкнення короткохвильового радіо на п’яти континентах. Вчені уважно стежать за ознаками того, що активність Сонця зростає. Про це пише interestingengineering.com з посиланням на даний Spaceweather.com.
Зазначається, що в деяких частинах Північної Америки, Південної Америки, Південно-Східної Азії, Африки та на Близькому Сході повідомлялося про відключення короткохвильового радіо.
Як зазначено в публікації, 14 травня Центр прогнозування космічної погоди зафіксував потужний спалах X2.7 приблизно о 04:30 ранку за східним часом, який відбувся після раннього і слабшого спалаху M5.3.
Обсерваторія сонячної динаміки NASA зробила приголомшливий знімок цієї події, на якому спалах класу X показано як вогненний вусик, що виривається з поверхні Сонця.
Прогнозист Шон Даль зазначив, що спалах X2.7 стався, коли Сонце перебувало над Близьким Сходом, спричинивши збої у високочастотному радіосигналі в регіоні приблизно на 10 хвилин у пік бурі:
“Крім імовірності погіршення [високочастотного] зв’язку через деякі проблеми із загасанням коротких хвиль, ми не знаємо про будь-які інші ймовірні або можливі наслідки”.
Водночас акцентується, що такі сильні сонячні бурі становлять небезпеку для астронавтів у космосі та можуть заважати роботі систем GPS і супутників.
Читайте також:
Кінець життя на планеті: вчені з’ясували, коли на Землі зникне кисень
Найсильніша в історії сонячна буря виявилася ще потужнішою, ніж вважалося раніше
Суперземні екзопланети зустрічаються у Всесвіті частіше, ніж вважалося раніше, – учені
Коли ці виверження спрямовані на Землю, вони можуть порушити радіозв’язок і навіть спричинити збої в електромережах, оскільки потоки заряджених частинок врізаються в планету.
За даними вчених, зараз Сонце вступило в особливо активну фазу свого природного 11-річного циклу. Це означає, що в майбутні місяці ймовірні нові сонячні бурі.
Магнітні бурі: актуальні новини
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що 14 травня на західному лімбі Сонця стався великий спалах класу X1.2, через що на Землі ймовірна магнітна буря.
До цього 7 травня космічний апарат NOAA GOES-19 зафіксував приголомшливе видовище – Сонце викинуло величезну нитку. Також зазначалося, що подібні виверження можуть викликати магнітні бурі на Землі.