Проблеми і в формі, і в суті: нардеп прокоментував законопроект про військову поліцію

Депутат зауважив, що першочергово потрібно розбудувати систему військової юстиції.

Осадчук не підтримує пропозицію, аби керівника військової поліції призначав президент / фото УНІАН, Таня Поляковська

Народний депутат від “Голосу”, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук вважає, що в законопроекті про військову поліцію є проблеми і в формі, і в суті.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у коментарі журналістам, коментуючи ухвалений в першому читанні законопроект про військову поліцію.

Осадчук зауважив, що це рішення вважає помилковим. Зокрема, він зазначив, що першочергово потрібно розбудувати систему військової юстиції, а потім вже займатися такими питаннями як військова поліція.

Депутат нагадав, що законопроектом пропонується на базі Військової служби правопорядку “зробити фактично ту саму Військову службу правопорядку, але з розширеними повноваженнями, для того,  щоб допомогти ДБР, яке зараз за законом має розслідувати правопорушення і злочини, які вчиняються в армії”,

“Зараз є величезна проблема в ДБР, і в Військовій службі правопорядку, бо вони тотально не справляються із завданнями, які стоять перед ними. Просто тому, що в армії ледь не мільйон людей задіяно. І звичайно, це призводить до правопорушень, до злочинів, які треба всі розслідувати, притягати до відповідальності для того, щоб забезпечувати дисципліну в армії”, – сказав Осадчук.

Утім, вважає він, робити це потрібно “виключно в законний спосіб і в логічний спосіб”:

“А саме шляхом розбудови військової системи юстиції. Ще раз: ми вважаємо, що це рішення не має жодного стосунку до військової юстиції, а є швидше таким варіантом пожежної команди для того, щоб гасити операційні пожежі, які зараз є і в Міністерстві оборони, і в Генеральному штабі”.

Серед іншого, він також зауважив, що не підтримує пропозицію, аби керівника військової поліції призначав президент.

Читайте також:

Скільки українців вже отримали е-військовий квиток через “Резерв+”: названо число

У Третій штурмовій бригаді виступили за зниження мобілізаційного віку

В Україні ввели е-карту для ветеранів: для чого вона і які послуги передбачає

Військова поліція в Україні – що повідомлялося

Як повідомляв УНІАН, раніше 19 червня народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі поінформував, що Верховна Рада підтримала законопроект про військову поліцію у першому читанні.

Йдеться про законопроект №6569-д про створення Військової поліції, за ухвалення якого в першому читанні проголосували 247 народних депутатів.

Джерело

Новини України