Продовжував проводити богослужіння під час окупації. Історія священника з Херсонської області

За інформацією: Суспільне Херсон.

Священник Георгій Хільчук, Херсон, 12 березня 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Незадовго до звільнення Берислава вирішив проводити богослужіння вдома, розповідає священник.

"Я зібрав речі для богослужіння і пішов до дому служити. Потім вони відійшли й обстріляли цю будівлю, де була каплиця. Як раз на той момент я уже дома служив" — каже Георгій Хільчук.

Богослужіння у Херсоні, 12 березня 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Навесні 2023 року російські військові обстріляли будинок священника.

"Після Пасхи 2023 року над будівлею мого дому, де я служив, зависав на хвилину дрон і фотографував, бо на ньому якась річ висіла. Потім у четвер десь о другій годині прямо в центр мого будинку був приліт. Я якраз був через дорогу біля будинку. Мені в око влетіло — в роті вилетіло. Швидка приїхала, оперативно доставила у Херсон, потім доставили у Миколаїв. Дякувати Богу, живий", — розповів Георгій Хільчук.

Георгій Хільчук в церкві, Херсон, 12 березня 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Після поранення лікувався у Миколаєві. Потім знову повернувся до Берислава. Продовжив проводити богослужіння та возив гуманітарну допомогу місцевим жителям. Через сильні обстріли у листопаді 2023 року разом із матір’ю виїхав до Херсона.

"Хата була не придатна до життя, повністю стеля впала. У нас залишилася літня кухня, там ми жили. А ось з тими, хто там залишився, у Бериславі, як є можливість зідзвонююсь, то вже і літньої кухні нема. Люди там ще живуть — можливо до 1500 жителів, а може і менше. В принципі десь три тижні тому подивився репортаж, хтось з волонтерів знімав на камеру Берислав. То я подивився, і чогось думав, що Берислав у набагато гіршому стані. А так вважаю, буде, що в місті відновлювати", — говорить священник.

Новини України