Експерт переконаний, що щасливі ті, хто позбувся негативу, а не ті, хто відчайдушно створюють собі позитив.
Щастя можна досягнути, викинувши погані звички на смітник, каже психолог / фото ua.depositphotos.com
Здається природним прагнення людини докласти більше зусиль до того, аби зробити своє життя щасливішим. Але деякі психологи кажуть, що запорука щастя не у додаткових зусиллях, а в тому, щоб позбутися зайвого – тих речей і патернів поведінки, які шкодять вашому психологічному комфорту.
Часто речі, які роблять нас нещасними, — це давні звички, які тягнуться, можливо, навіть з глибокого дитинства, пише на сторінках видання yourtango.com психолог Нік Вігналл. Він склав короткий список із п’яти “маленьких речей, які вбивають щастя”. Ось вони:
1. Нервувати через невизначеність майбутнього
Занепокоєння – це психічна звичка намагатися вирішити проблему, яку неможливо вирішити або яка не є проблемою. Таке хвилювання веде до ілюзії контролю, але на практиці шкодить вашому щастю.
Так, щось жахливе дійсно може статися в майбутньому з вами або людьми, які вам не байдужі. Але нервування через це є спробою контролювати те, що принципово поза вашим контролем. І ці хвилювання позбавляють вас відчуття щастя.
Читайте також:
Поза сну вашої собаки може багато розповісти про її характер: 6 цікавих лайфхаків
Існує суперфуд, який допоможе жити довше: дієтологи розкрили секрет
Як дізнатися, чи є вдома домовик: 5 ознак, які його видають
2. Плисти за течією
Більшість людей не люблять конфліктів і відступають, аби не виглядати агресивними в суперечці. Але є розумна середина між “пасивним килимком” і агресивним хуліганом: ви можете бути наполегливим. Наполегливість означає відстоювання власних потреб і цінностей. Це означає просити те, чого ти хочеш, і говорити “ні” тому, чого ти не хочеш, чітко, з повагою та чесно.
3. Самоізолюватися, коли вам погано
Болючі емоції, такі як смуток, страх і розчарування, мають сигналізувати вашим близьким, що вам важко і потрібна їхня допомога чи підтримка. Вам потрібен хтось, щоб обійняти вас, уважно вислухати вашу історію та, можливо, розділити з вами пляшку вина.
Але, коли ви приховуєте свій біль та ізолюєтеся від близьких, ви відкидаєте найпотужніший антидепресант, відомий людині, — любов та підтримку від людей, які небайдужі.
4. Управляти своїм стресом
Управління стресом є досить жахливим рішенням проблеми хронічного стресу. Управління стресом – це пластир. Це лікування симптомів, що добре як крайній захід, але є жахливою стратегією загалом.
Читайте також:
Експерти назвали сім найкорисніших для здоров’я риб
Це збереже вашу молодість: 5 звичок по догляду за шкірою для тих, кому за 40
З ними не занудьгуєш: топ-10 “найбалакучіших” котячих порід
Якщо ви постійно перебуваєте в стані стресу, довгостроковим рішенням буде усунути початкову причину стресу, а не реакцію на стрес. Припиніть спроби впоратися зі своїм стресом через медитативні техніки чи дивакуваті хобі, почніть керувати стресовими факторами.
5. Критикувати себе
Кожен має внутрішню саморозмову — це постійні коментарі у вашій голові про все на світі, від того, яке взуття носити, до того, що секретар вашого боса думає про вашу нову стрижку. Це наш внутрішній оповідач, який постійно описує історію нашого життя, як вона розгортається.
На жаль, цей оповідач іноді має жорстоко негативний, осудливий стиль розмови з вами. Негативні саморозмови не мотивують вас, а лише провокують депресію, тривожність та хронічне почуттям провини.
Якщо це так, можливо, настав час позбутися цієї звички тихо критикувати самого себе.
Інші матеріали із психологічними порадами
Як писав УНІАН, експерти назвали 10 запитань, які не можна ставити на першому побаченні. Але якщо ви точно не хочете, щоб у вас було друге побачення з цією людиною, можете спробувати запитати саме про це.
Також ми розповідали про 10 ситуацій, коли не можна підкорятися чужій думці. Варто пам’ятати, що в більшості ситуацій ви нікому нічого не винні і маєте повне право діяти на власний розсуд.