Психологічний стан херсонців: де людям шукати допомогу

За інформацією: Суспільне Херсон.

Роман Баклажов разом з дружиною, Херсон, березень 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Через місяць після того, як Романа відпустили з полону, родина виїхала до Одеси. Страхи та тривожність з’явились згодом, каже чоловік.

"Спочатку, як ми виїхали, я таки зрозумів, що з мене почав виходити стрес, мені було холодно, хоча це був початок жовтня в Одесі, і це відчувається, як кінець літа в Херсоні. І мені було холодно, мої друзі ходили у футболках, я ходив в легкому светрі, куртці та чоботах. Потім почало зводити щелепи, потім були напади агресії, і я вже зрозумів, що треба проходити психотерапію", — говорить Роман Баклажов.

Психотерапія та робота зі спеціалістом допомогли позбутися стресу. Втім реабілітація триває і досі, каже Роман. Зараз через постійне напруження до психолога звернулася й Олена.

"Моя черга психологічного відновлення, а в мене як у Роми було саме зараз. Тобто накопичений цей контроль, напруга, вивелись у важкий психологічний стан. І тепер я лікуюся", — розповіла дружина.

Херсонець Роман Баклажов, березень 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

"Ми підтримуємо один одного, постійно спілкуємося, багато часу проводимо з дитиною. Зараз з роботою не дуже, тому ми весь час намагаємося разом проводити якісь відвідувати курси, якісь тренінги, і арттерапія проходимо також із дитиною", — каже Роман Баклажов.

Війна вплинула і на психоемоційний стан дітей. Самостійно опанувати стрес здатні не всі, потрібна допомога спеціалістів, говорить психологиня Світлана.

Більше ніж пів року шестирічний Костянтин щодня ходить до денного центру. Тут хлопець навчається, грає і відвідує індивідуальні та групові заняття з психологом. Окупація Херсона, війна, обстріли спровокували у хлопчика тривожність. Він став замикатися у собі і майже перестав говорити, розказує батько Андрій Корнеєв.

"Це сталося одразу, як тільки окупація розпочалася. Коли почали Чорнобаївку бомбити, ми живемо недалеко, біля інфекційної лікарні й коли були ці вибухи, коли все це пройшло, то це стало помічатися суттєво. Дитина почала замикатися", — розповів батько.

Аби допомогти дитині, розказує батько, знайшли безпечне місце, де є заняття з психологом та можливість поспілкуватись з однолітками. За словами чоловіка, син прийшов замкнутий, майже не балакав. Наразі у нього з'явились друзі.

Новини України