“Разом ми стійкі”: у Житомирі розповіли про успішні кейси для підтримки бізнесу

Про проєкти для підтримки бізнесу, які впроваджуються у Житомирі завдяки програмам ЄС в контексті відновлення та зміцнення місцевих громад, говорили сьогодні.

В умовах війни за підтримки програм Європейсьського Союзу Житомир демонструє успішні кейси розвитку малого та середнього підприємництва.

“Колосальні втрати, які несе Україна в результаті повномасштабної агресії рф, серйозно відбилися на стані малого і середнього бізнесу по всій території вашої держави. Це стосується і енергетичного забезпечення, і ланцюгів постачання. Весь світ захоплюється стійкістю ваших підприємців, які працюють в цих умовах. Тому Європейський Союз у співпраці з муніципалітетами намагається підтримати малий та середній бізнес, розуміючи, що саме йому буде належати роль бути провідною рушійною силою відновлення і трансформації України. Муніципалітет Житомира є особливо активним в реалізації можливостей, які надаються Євросоюзом», — говорить керівник сектору економічного, торгівельного та міжнародного фінансового співробітництва представництва ЄС в Україні Станіслав Тошков.

У 2023 році в Житомирі залучено близько дві сотні підприємців до програм навчання, фінансування ЄС задля їх відновлення та розвитку.

«Подяка ЄС за впроваджені програми! «Eu4business» — це дуже важливо. Такі програми потрібні малому бізнесу. Лише за 2023 рік проведено «Конкурс бізнес-ідей» для діючих бізнесменів та тих, хто планує відкрити свою справу. Реалізовано проект «Бізнес-школа», де навчались понад 80 людей. Проєкт «Муніципальні партнерства з Україною» — співпраця з Дортмундом задля місцевого економічного розвитку. Проект «Вироблено у Житомирі» для підтримки місцевого виробника (долучилось 20 підприємців). Грантова «Лабораторія підприємництва»… І це не все, що реалізовано. Також ми розробляємо програми підтримки від міської ради для малого бізнесу. Це синергія, яка точно дасть гарний результат», — зазначає міський голова Сергій Сухомлин.

 Довідково:

У 2023 році за підтримки програм Європейського Союзу було реалізовано наступні проекти:

1. Конкурс бізнес-ідей – для 6 переможців (діючих підприємців та тих, які планують відкрити власну справу) буде надано підтримку та конгсультації у розробці бізнес-планів, маркетингових стратегій https://zt-rada.gov.ua/?pages=17565 .

2. «Бізнес-школа» – курс тренінгів, спрямованих на масштабування, зростання, вирішення існуючих гострих питань у функціонуючому бізнесі, набуття м’яких та твердих навичок у веденні та розвитку бізнесу, участь в якому взяло понад 80 учасників.

https://zt-rada.gov.ua/?pages=16461… .

3. «Вироблено в Житомирі» – ряд навчальних заходів, метою яких є підтримка місцевого виробника. Учасниками стало 20 підприємців Житомира.

4. «Школа експорту» учасники грантової програми – 23 підприємця пройшли навчання щодо можливостей розширення можливостей експортування товарів https://zt-rada.gov.ua/?pages=17280 .

5. «Лабораторія підприємництва» – грантова програма, що впроваджується у Житомирі в межах гранту ПРООН. Мета – організувати на базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомира сучасну Лабораторію підприємництва https://zt-rada.gov.ua/?pages=17592 .

Також Житомиром отримано Діагностичний звіт «Інфраструктура підтримки підприємництва у Житомирській громаді» від Berlin Economics, в якому окреслено сильні та слабкі сторони інфраструктури розвитку міста.

 

Джерело: Житомирька міська рада

Джерело

Новини України