Reuters: G7 у жовтні має завершити угоду про кредит Україні у 50 млрд євро

Лідери G7 у перший день саміту “Групи семи” в Савельєтрі, Італія, 13 червня 2024 року. REUTERS/Yara Nardi

Група семи (G7), ймовірно, завершить рамкову угоду про надання Україні кредиту в розмірі 50 мільярдів євро у жовтня цього року. Цей кредит мають "гасити" доходами від заморожених російських активів.

Про це 25 липня заявив єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні, якого цитує агентство Reuters.

Під час саміту G7 в Італії 13 червня лідери G7 публічно підтвердили домовленість щодо плану надання Україні кредиту на 50 мільярдів доларів до кінця року, який буде погашений коштом доходів із заморожених російських активів.

Хоча західні країни заморозили російські активи на суму майже 300 мільярдів доларів, вони мають доступ лише до річного доходу, отриманого від цих коштів, приблизно 3,2 мільярда доларів. Переважна більшість активів заморожена в європейських країнах.

"Я думаю, що ми досягаємо дуже хорошого прогресу в технічному, але також і в політичному плані", — сказав Джентілоні в кулуарах зустрічі G20 у Ріо-де-Жанейро.

Агентство Reuters повідомило, що джерело G7 описало обговорення плану як "детальне та позитивне", і що існує "спільний оптимізм щодо того, що всі питання, що залишилися, можна вирішити".

Що відомо про заморожені російські активи

З початку повномасштабного вторгнення в Україну за кордоном виявилися заблоковані активи Банку Росії на суму близько 260 млрд євро, понад дві третини з них заморожені в ЄС.

Бельгійська компанія Euroclear тримає близько 191 млрд євро, що належать російському Центробанку, яка у 2023 році заробила на них близько €4,4 млрд, пише Financial Times із посиланням на фінансовий звіт Euroclear.

Представниця Мінфіну США заявила, що Україна не зможе одразу отримати всю суму у разі конфіскації заморожених російських активів.

У липні 2024 року Україна може отримати перший транш від прибутку заблокованих активів російського Центробанку, якщо керівництву Євросоюзу вдасться узгодити такий крок.

У березні 2024 року стало відомо, що лідери Євросоюзу ухвалили "політичне" рішення щодо використання доходів із заморожених російських активів для України, проте без плану дій. Водночас, як ідеться у спільній заяві за підсумками першого дня саміту ЄС, домовились "продовжити роботу" над планом їхнього використання. Проте Угорщина блокує конфіскацію заморожених активів Росії на користь України.

8 травня посли країн ЄС погодили принципові заходи щодо використання надприбутків від заморожених російських активів на відновлення та озброєння України.

Джерело

Новини України