РФ до кінця року може направити тисячі солдатів із КНДР на фронт в Україні — WP

Очільник Кремля Володимир Путін та лідер КНДР Кім Чен Ин під час зустрічі у Пхеньяні, 19 червня 2024 року. Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Північнокорейські солдати підтримують наземні операції російських військ в Україні, і до кінця року на лінію фронту можуть бути направлені тисячі військових з КНДР, які зараз проходять підготовку в РФ.

Про це пише The Washington Post з посиланням на південнокорейський та українських посадовців.

Представник української військової розвідки на умовах анонімності сказав, що кілька тисяч північнокорейських солдатів-піхотинців зараз проходять навчання в Росії і можуть бути направлені на лінію фронту в Україні до кінця цього року.

Він додав, що північнокорейські офіцери вже перебувають на окупованих територіях України, щоб спостерігати за російськими військами та вивчати поле бою, але Київ ще не бачив жодних північнокорейських підрозділів, які беруть участь у боях.

Український військовий розвідник зазначив, що незрозуміло, куди на українському фронті будуть дислокуватися бойові частини, які навчаються в Росії. За його словами, Москва може використовувати їх у прикордонних регіонах РФ, звільняючи російські війська для участі у боях в Україні.

"Це може мати значний вплив. Особливо, якщо ми говоримо про вивільнення резервів на території самої РФ", – сказав розвідник.

Деякі південнокорейські експерти кажуть, що це можливий сценарій.

У Кремлі заперечують участь солдатів КНДР у війні проти України.

Повідомлення про те, що північнокорейські солдати підтримують росіян на окупованих Росією територіях Донбасу, з’явилися в Telegram-каналах і в українській пресі минулого тижня.

Це сталося після того, як у червні лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і лідер Росії Володимир Путін підписали угоду про взаємну оборону, в якій Кім пообіцяв "повну" підтримку Путіну в його боротьбі проти України. Тоді РФ вперше звернулася до КНДР за збройовою підтримкою.

Сполучені Штати заявляють, що Північна Корея відправила до Росії велику кількість боєприпасів, зокрема артилерійських снарядів. І Північна Корея, і Росія заперечують звинувачення.

Зараз, судячи з усього, Пхеньян посилає військових.

Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен назвав повідомлення про те, що північнокорейські війська допомагають росіянам, "дуже ймовірними" додавши, що Сеул очікує, що КНДР надішле більше військових для підтримки військових зусиль Росії.

Україна стверджує, що Пхеньян направив військових для спостереження за використанням північнокорейськими боєприпасами та балістичними ракетами, декотрі з яких були збиті на лінії вогню.

Колишній радник південнокорейської розвідки, аналітик з питань Північної Кореї в Інституті політичних досліджень у Сеулі Ча Ду Хеон зазначив, що зброя з КНДП створена на старих технологіях радянської епохи, але північнокорейці внесли модифікації, які можуть вимагати особистого керівництва та контролю.

"Лінія фронту — це місце, де використовується ця зброя, тому, звичайно, північнокорейці контролюватимуть її використання на лінії фронту, а не з Москви", — сказав Ча.

За словами експерта, присутність технічних консультантів може бути ознакою того, що Пхеньян не лише надає артилерійські снаряди, які можна легко вставити в російську зброю, але й досконаліше озброєння, таке як бронетехніка, ракети та реактивні системи залпового вогню, які потребують особистого контролю.

Раніше Kyiv Post з посиланням на джерела в розвідці повідомила, що шість північнокорейських офіцерів загинули і ще троє були поранені в результаті українського ракетного удару 3 жовтня.

Після цього у Міністерстві оборони Південної Кореї заявили, що КНДР, ймовірно, направить якусь частину своїх регулярних збройних сил в Україну на підтримку агресії Росії.

Візит Путіна до КНДР

19 червня російський лідер Володимир Путін прибув до Північної Кореї. Це був його перший візит в КНДР за 24 роки.

У межах візиту Путін та Кім Чен Ин підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та Північною Кореєю.

Путін після підписання заявив, що договір передбачає надання допомоги за умови агресії проти одного з учасників.

Кім Чен Ин своєю чергою зазначив, що договір є "миролюбним та оборонним". Також лідер КНДР уточнив, що відповідний договір включає розвиток співробітництва економіки, політики та військової справи.

Джерело

Новини України