Аналітики нагадали, що Москва раніше згорнула багато своїх ракетних програм.
Експерти оцінили плани РФ на виробництво балістичні ракети середньої і меншої дальності / фото George Chernilevsky
Командувач ракетними військами стратегічного призначення РФ Сергій Каракаєв заявив, що Росія має необхідну технологічну базу та фахівців, щоб відновити виробництво балістичних ракет середньої і меншої дальності. Аналітики вважають, що навряд чи росіяни перебільшують свої можливості в цьому питанні.
Експерти Defence Express нагадали, що у вересні Росія заявила про замороження проекту “Змійовик” – балістичної ракети, яка повинна була володіти протикорабельними характеристиками. Крім того, до 2017 року в Росії велися роботи в рамках проекту РС-26 “Рубіж” і навіть нібито провели кілька вдалих випробувань, але в підсумку пріоритетним стали крилаті ракети 9м729 “Іскандер-К”.
Також СРСР мав на озброєнні до 1990 року ракетний комплекс “Темп-С”, балістична ракета якого могла подолати до 900 кілометрів, але ці ракети не були помічені в рамках повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У зв’язку з цим аналітики вважають, що в заяві росіян, можливо, мова йде про легалізацію можливих поставок ракет дальністю до 1000 кілометрів з Ірану або Північної Кореї.
РФ запланувала випробування балістичних ракет – що відомо
Командувач ракетними військами стратегічного призначення РФ Сергій Каракаєв заявив, що російська влада в 2024 році має намір провести випробування семи міжконтинентальних балістичних ракет.
За його словами, це “значно збільшить бойові можливості військ для адекватної відповіді на передбачувані загрози нашої країни”.