“Робочий день розвідника ніколи не закінчується” — тренер з єдиноборств із Франківщини, який служить у 102 бригаді

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У цивільному житті військовий 102 бригади з Івано-Франківщини на позивний Тренер займався єдиноборствами. На другий день повномасштабної війни чоловік став до лав Збройних сил України. Зараз він — командир розвідувального взводу.

Про особливості цієї військової професії та різницю між розвідкою сьогодні та у великих війнах минулого сторіччя військовослужбовець розповів Суспільному.

Крайні два роки перед повномасштабним вторгненням чоловік був тренером з єдиноборств. Звідти, каже, і його позивний.

Третій ліворуч — Тренер до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Фото: з архіву Тренера

"У мене — взвод, який складається з аеророзвідки (операторів дронів) та людей, які займаються детальною, тобто пішою розвідкою", — розповідає Тренер.

Найголовніша вимога до розвідника — зібраність

Зі слів військового, тільки зібрана людина може стати добрим розвідником. До того ж ця вимога стосується як пішої, так і аеророзвідки.

"Ти маєш бути зосередженим, пильним, цілеспрямованим та інтелектуально розвинутим, вміти підслуховувати, виявляти, спостерігати. З аеророзвідкою так само. Ти працюєш зі звичайними безпілотниками, але через ворожий РЕБ та антидронові рушниці є ймовірність їх втратити. Коли розвідник не зібраний, йому це не личить", — пояснює Тренер.

Розвідник 102 окремої бригади на позивний Тренер. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Командир взводу каже: робочий день розвідника ніколи не закінчується.

"Це — цілодобовий стрім аеророзвідників та підготовка до детальних виходів. Все постійно планується. Цей вихід може відбутися в будь-яку секунду, тому що може бути виявлений противник або рух його особового складу в бік нашого переднього краю. Розвідка одразу повинна реагувати на ці дії", — розповідає командир розвідувального взводу.

Російський піхотинець, якого помітили розвідники. Скриншот з відео роботи одного з аеророзвідників у взводі Тренера

Чим сучасна розвідка відрізняється від тієї, що була під час світових війн минулого століття

Зі слів командира взводу, сьогодні детальна розвідка застосовується значно рідше, адже з'явилися нові технологічні засоби.

"Колись для виявлення артилерійського засобу потрібно було вийти й зробити засідку. Зараз це можна зробити оглядово — дроном. Тобто, спростилося. Але спростилося як для нас, так і для росіян", — каже військовий на позивний Тренер.

Новини України