Роботодавці на Буковині можуть отримати до 100 тисяч гривень на облаштування робочого місця для людини з інвалідністю

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне. Фото: Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Роботодавці Чернівецької області можуть отримати до 106 тисяч гривень компенсації на облаштування робочого місця для людей з інвалідністю. За ці гроші вони можуть купити спеціалізовані меблі, тактильні комп'ютерні дисплеї або облаштувати поручні й пандуси.

Про це на брифінгу розповіла директорка обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Який розмір компенсації

У межах програми компенсації роботодавці можуть отримати до 106 тисяч гривень на облаштування робочого місця для працівника з інвалідністю І групи та до 71 тисяч гривень для людини, яка має інвалідність II групи. Кожолянко каже, так хочуть мотивувати працевлаштовувати людей з інвалідністю на підприємствах області.

"Це буде корисно для наших роботодавців, які мають бажання та захочуть працевлаштувати тих, хто, наприклад, отримав інвалідність через бойові дії", – каже Кожолянко.

На що можна витратити гроші

Роботодавці можуть за ці гроші купити:

  • спеціалізовані меблі: крісла з регульованими або фіксованими сидіннями, поручні, розсувні двері);
  • підіймачі;
  • брайлівські клавіатури;
  • тактильні комп'ютерні дисплеї;
  • допоміжні засоби для відтворення звуку, забезпечення бачення чути й бачити.

Як отримати компенсацію

Щоб отримати компенсацію, роботодавець має подати заяву до центру зайнятості впродовж 90 днів з дня працевлаштування людини з інвалідністю. Про це повідомили на сайті центру зайнятості. Також слід подати копії документів про працевлаштування людини та договори чи квитанції про купівлю меблів або інших засобів для робочого місця.

Якщо виплату компенсації погодять, роботодавець отримає гроші впродовж п'яти днів. Водночас, якщо працівник звільниться, роботодавець не буде зобов'язаний повертати гроші.

Програма запрацювала наприкінці 2023 року. За словами Кожолянко, наразі жоден роботодавець в області не подав документів на отримання компенсації.

Загалом торік на обліку в обласному центрі зайнятості було понад 500 людей з інвалідністю. Працевлаштували 120 людей. Зокрема, їх залучали до громадських та тимчасових робіт.

Новини України