Розділяйте емоції, дбайте за ментальний стан: у черкаському суді пройшов захід з навчання навичок психологічної допомоги

Захід з навчання навичок першої психологічної допомоги та підвищення стійкості відбувся у Черкаському апеляційному суді.

Участь взяли і співробітники Територіального управління Служби судової охорони, і працівники апеляційного суду.

Спікером виступила регіональний координатор Всеукраїнської Програми ментального здоров’я за ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Ти як?» Вікторія Шепіль. Окрім того, долучилися психологи управління ДСНС у Черкаській області.

– У цивільному житті є перша лінія контакту – мова про тих, хто працює з людьми. Адже навіть за хороших умов люди від роботи з людьми вигорають і порушується ментальне здоров’я. А на що воно впливає – та на все! Наше фізичне здоров’я залежить від ментального стану. І до 2014 року ми підлягали стресу, більше стало стресу з 2014 року, а два роки тому стало ще важче, коли йдеться про внутрішню і зовнішню безпеку. Це все впливає на наш настрій, на мотивацію до роботи… Зазвичай, найстрашніший наш ворог, це стрес. Це в нас пов’язано з порушеннями фізичного, психічного здоров’я. Та насправді це нормальна реакція на неадекватні події. Стрес допомагає пережити кризову ситуацію, – розповідає Вікторія Шепіль.

Фахівець зауважує, що стрес проявляється як і рівні думок, емоцій, так і на рівні тіла. При стресі людина постійно відчуває втому, не досипає, відчуває біль в різних частинах тіла тощо.

– 90 відсотків фізичних розладів пов’язані з ментальним здоров’ям. В емоціях це проявляється у агресії, відчутті провини тощо. До слова, треба розуміти, що є різні емоції, але поганих емоцій немає. Емоції виникають безконтрольно. І якщо людина їх тримає в собі, непроговорює, не працює з ними, не вивільняє емоції, а лиш накопичує, то шкодить собі. І потім це виливається навіть в фізичних проблемах. Тож емоції слід вивільняти вчасно. Бо психіка керує нами, а не ми психікою, – зазначає фахівець. – Тому слід ділитися емоціями. І це стосується як того, коли ми надаємо допомогу, так і того, коли ми її потребуємо.

Пані Вікторія зауважила, що сьогодні ми всі знаходимося в колективному стресі, який мобілізує. І основні розлади можуть бути в народу після перемоги. Бо тоді, коли все стало добре, може проявлятися симптоматика.

Як йшлося на заході, для співробітників Теруправління Служби судової охорони дуже важливо, особливо в умовах воєнного стану, знати і розуміти особливості стресових і травматичних ситуацій, їхній вплив на психіку людини. Формування навичок психологічної підтримки та реабілітації. Кожному співробітнику важливо вміти надавати психологічну допомогу при панічних атаках, при стресових станах відвідувачів судів та дотримуватись основних правил психологічної допомоги.

Фото Прочерку

Джерело

Новини України