Майстер петриківського розпису Іван. Фото: Суспільне Дніпро
Загалом над розписом більше ніж два тижні працювали 13 художників. Майстер Іван розповідає: розмальовують автобуси вперше.
"Ми звикли малювати по дереву, по паперу. А це метал, і він має свої властивості. Він не так швидко сохне, фарба не так швидко вбирається у матеріал”, — розказав майстер петриківського розпису.
Автобуси, прикрашені петриківським розписом. Фото: Суспільне Дніпро
Місцева вчителька Таїсія розповідає: щодня на цих автобусах привозять дітей з 19 сіл громади до школи у Петриківці.
"Коли діти бачать ці традиційні кольори нашого прапору, композицію виконану на жовтому фоні, то в принципі це символ. Це як атрибут, можна так сказати”, — розповіла викладачка.
Прикрашений транспорт подобається і батькам учнів. Мати одного зі школярів Марина каже: тепер здалеку можна побачити автобус.
"Наші автобуси тепер дуже далеко видно. Ми точно знаємо, що це наші автобуси їдуть і ні з якими маршрутками їх не сплутаєш. Нам дуже подобається”, — сказала вона.
Фото: Суспільне Дніпро
Заявки до Книги рекордів України подають з 2012 року, коли започаткували фестиваль "Петриківський дивоцвіт", розповідає селищна голова Наталя Коваленко. Рік потому місцевий розпис визнали нематеріальним спадком ЮНЕСКО.
"Десять років тому це була справжня історична подія не тільки для Петриківщини, але й для всієї України. Це був перший досвід включення нематеріальної спадщини від України до списку ЮНЕСКО. Звичайно це було дуже складно, тому що не було досвіду", — розповіла Наталя Коваленко.
Петриківська селищна голова Наталя Коваленко. Фото: Суспільне Дніпро
Відтоді щороку, крім 2022-го, встановлювали національний рекорд, каже селищна голова. Розмалювати шкільні автобуси планували торік, однак тоді передали їх на фронт.
Автор Андрій Незнаєнко