Розсекречено субмарину РФ, яка стане першим штатним носієм “гіперзвукових” ракет “Циркон”

“Пермь” є російським багатоцільовим атомним підводним човном четвертого покоління.

Цей підводний човен був закладений 29 липня 2016 року / Колаж УНІАН, фото – wikipedia.org, скриншот

Підводний човен проєкту 885М “Пермь” стане першим штатним носієм ракети “Циркон”, яку самі росіяни називають “гіперзвуковою”. Про це повідомляють пропагандистські російські ЗМІ.

“Саме “Пермь” серед атомних підводних човнів проєкту 885М стане першим штатним носієм крилатої гіперзвукової ракети “Циркон”, і у зв’язку з цим підводний човен конструктивно трохи відрізнятиметься від попередників”, – йдеться у матеріалах, підготовлених до поїздки лідера РФ Володимира Путіна до Мурманська.

“Пермь” є російським багатоцільовим атомним підводним човном четвертого покоління. Він був закладений 29 липня 2016 року. Введення корабля у стрій намічено на цей рік.

Загалом російський флот отримав п’ять таких субмарин – один човен проєкту 885 та чотири субмарини модернізованого проєкту 885М.

Читайте також:

РФ почала випробування нового корабля, “родич” якого був потоплений Україною (фото)

Навіщо РФ намагається полагодити свій застарілий крейсер: у Defense Express назвали причину

На підземній базі РФ в Балаклаві помітили активність: чи можуть там бути носії “Калібрів”

На підводних човнах проєктів 885 та 885М встановлено десять торпедних апаратів калібру 533 мм, розташованих під кутом побортно в районі огорожі висувних пристроїв. За огорожею знаходяться вісім вертикальних ракетних шахт, де розміщуються ракети “Оникс”, “Калибр” або “Циркон”.

Ракета “Циркон” – що відомо

Фахівці розглядають 3M22 “Циркон” у якості протикорабельної ракети, яка має замінити застарілу важку протикорабельну П-700 “Гранит”.

За словами росіян, “Циркон” може розвивати швидкість близько 9 Махів та має дальність понад 1000 км. Раніше РФ вже використовувала ракету у війні проти України.

Дехто з українських фахівців вважає, що “Циркон” не є гіперзвуковою зброєю і не може виконувати свою голову мету, а саме – проривати протиракетну оборону. Повідомлялось також, що Москві складно виготовляти 3M22 “Циркон” через технічну складність та високу ціну ракети.

Зазначимо, що зовнішній вигляд 3M22 довгий час тримали у таємниці. Найбільш детальні кадри із застосуванням ракети росіяни представили в кінці минулого року. На них можна бачити, зокрема, циліндричний кожух, який закриває носову частину нового виробу.

Джерело

Новини України