“Сапери ходять повільно, але їх краще не обганяти”. Андрій Трач з Прикарпаття розміновує деокуповані території

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: сторінка у facebook Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області

Сапер Андрій Трач з Івано-Франківщини з 2015 року розміновує деокуповані території України.

Чому чоловік обрав саме цю професію та як росіяни мінують українські землі під час повномасштабної війни, розповіли YouTube-сторінці Держслужби надзвичайних ситуацій в області.

Після закінчення служби у війську у 2010 році Андрій Трач почав служити в аварійно-рятувальному загоні, групі радіохімічного та бактеріологічного захисту.

"Я відразу пішов туди, бо мене надихав напис: "Запобігти, врятувати, допомогти". Через пів року познайомився з хлопцями з групи піротехнічних робіт, побачив, які вони дружні, згуртовані", — розповідає Андрій Трач.

Вперше на деокуповані території сапер з чотирма побратимами поїхав у 2015 році. Розміновували землі в районі Костянтинівки, що на Донеччині.

Перша ротація прикарпатських піротехніків під час повномасштабного вторгнення РФ відбулася у Красятичах Київської області.

"Там я відчув наслідки повномасштабної війни: розвалені будівлі, кинуті речі посеред доріг. Все валялося. На душі було моторошно", — ділиться Андрій Трач.

За його словами, порівняно з АТО/ООС підходи до замінування у росіян змінилися.

"На саперів почали розставляти пастки. Дуже засипають територію протипіхотними мінами різного типу. Тобто, дистанційне мінування. Зважаючи, що військові РФ ставлять пастки навіть для дітей… От є іграшка. Вони прив'язали жилку, позаду поставили гранату, розтяжку. Ну на кого була ця розтяжка? Звісно, що не на дорослу людину чи військового, який відразу це побачить", — каже Андрій Трач.

Сапер додає: зараз людей легше переконати не йти потенційно небезпечною територією.

"Сапери ходять повільно, але їх краще не обганяти", — завершує розповідь Андрій Трач.

Новини України