Вивчають космічну колонізацію та екологію: школярам Дніпра організували безкоштовні космічні сеанси у Дніпровському планетарії. І все це замість звичного уроку за партами. Про те, що у планетарії дуже пізнавально, каже і 10-річна Марія Якуніна. Дівчина завдяки такому уроку потрапила сюди вперше.
«Я побачила космічний пісок, костюми справжнього космонавта. Все це дуже цікаво, я наче побувала у космосі», — каже дівчинка.
А 9-річний Марк вже оглянув кабіну космонавта та приміряв космічний наплічник. Каже, у планетарії вдруге, але завжди дізнається тут щось нове.
«Я завжди мріяв полетіти до космосу. Завдяки такому уроку в планетарії моя мрія майже здійснилась», — ділиться Марко Богуславський.
Таке навчання є частиною освітнього проєкту «ВМУЗЕЇ (не)дрібниці на уроці». А планетарій став новим місцем, де ці уроки проводять. Раніше педагогам пропонували приводити їх у музейній кімнаті Вадима Сідура, бібліотеці української діаспори імені американського сенатора Джона Маккейна, Музеї історії Дніпра та у Художньому музеї.
«Це уроки різного напряму. Наприклад, у планетарії можна проводити уроки з астрономії, біології, хімії та фізики. І вони розраховані для різних вікових груп та класів. Їх проводитимуть у першій половині дня і буде складено форми відвідування. Там школи самостійно зможуть зареєструватись, аби відвідати з учнями планетарій. Ті школи, які розташовані у віддалених районах, будуть безкоштовно сюди доїжджати класами. Департамент це забезпечить», — прокоментувала заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики ДМР Ксенія Сушко.
Зараз департамент працює, аби і надалі розширювати локації, на яких вчителі з дітьми зможуть проводити різноманітні уроки.
«Ми завдяки співпрації з департаментом гуманітарної політики та Дніпровською міською радою організовуємо не лише уроки у рамках проєкту «ВМУЗЕЇ (не)дрібниці на уроці», а й запрошуємо на безкоштовні екскурсії вимушених переселенців. Школярів та вчителів ми приймаємо з понеділка по середу, а екскурсії для ВПО проводимо по четвергах. Для всіх ми підготували різні програми, аби кожному було цікаво та пізнавально», – зазначила виконавча директорка ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» (Planetarium Noosphere) Юлія Прибиткова.
Записатися на сеанс можна відповідно до онлайн-реєстрації (реєструють керівники закладів освіти).
Щє з сайту: █ Ракетний удар по Криворіжжю та обстріл Нікопольщини: які подробиці повідомили у військовій адміністрації
█ За тиждень на Дніпропетровщині 5 людей померло від COVID-19
█ Ділки з Дніпра намагалися продати рашистам запчастини до бойових літаків
█ Перевезення пільговиків у Дніпрі: які зміни впровадили