Школам Івано-Франківської громади рекомендують перейти на дистанційне навчання — міський голова Марцінків

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: УНІАН

Упродовж 12-18 лютого через масові повідомлення про замінування школам Івано-Франківської громади рекомендують перейти на дистанційне навчання.

Про це повідомив в онлайн-зверненні на Facebook-сторінці міський голова Руслан Марцінків.

"Знову "заміновані" школи в Івано-Франківську. Постійно — в контакті з правоохоронними органами. Сьогодні висловив прохання керівнику поліції більше працювати. Розумію, що це — прерогатива кіберполіції, також — СБУ, проте це створює великі незручності", — каже Марцінків.

Міський голова рекомендував департаменту освіти та науки запровадити в навчальних закладах "дистанційку", але максимально контролювати якість онлайн-навчання.

"Бо бачимо, що, на жаль, "замінування" далі продовжуються, і ми повинні реагувати, тому що це — безпека дітей. На жаль, нестандартна ситуація, і мають дати відповідні висновки, роз'яснення і, головне, розслідування наші правоохоронні органи", — додав Марцінків.

У коментарі Суспільному керівник сектору комунікації поліції в області Андрій Яцків розповів, що 12 лютого надійшли повідомлення про замінування на електронні адреси 13 ліцеїв громади та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

З навчальних закладів, у яких навчання відбувалося очно, евакуювали школярів і вчителів. На місцях працюють вибухотехніки, кінологи та поліцейські.

Що відомо про серію "замінувань" в Івано-Франківську

  • Анонімні повідомлення про масові "замінування" навчальних закладів в Івано-Франківську почали надходити з початку другого семестру навчання — 29 січня.
  • Через повідомлення про замінування в Івано-Франківській громаді 50% шкіл перейшли на дистанційне навчання. Від початку 2024 року на електронні адреси ліцеїв, гімназій та поліції майже щодня надходять приблизно п’ять анонімних повідомлень про замінування.

Яка відповідальність за свідомо неправдиві повідомлення про мінування:

  • за свідомо неправдиве повідомлення про замінування передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 259 ККУ — позбавлення волі на строк від двох до шести років;
  • також відповідальність за подібний злочин передбачена ч. 1 ст. 258 ККУ. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна. За повторний такий вчинок людині загрожує від семи до дванадцяти років ув'язнення з конфіскацією майна.
Новини України