За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
Дрони-камікадзе для військових почав збирати у січні, розповідає Дмитро. Робить це у літній кухні, яку облаштував під майстерню. Там зберігає комплектуючі та працює з паяльником.
Фото: Суспільне Вінниця
Каже, як робити безпілотники вчився в інтернеті. Згодом пройшов курс під назвою "Інженер БПЛА" та почав експериментувати. Неабияк допомогло знайомство з київським волонтером, який теж виготовляє і ремонтує дрони.
"Почалося все з рами — це основа дрона. Я зв’язався в інтернеті з дядьком, який їх виготовляє. Розказав йому свою історію про те, що робив вже павербанки та підзарядні станції. І він розчулився і надав мені деякі комплектуючі задарма", — сказав Дмитро.
Фото: Суспільне Вінниця
Розповів, збирати дрон не важко. Головне, аби були комплектуючі. З інструментів використовує викрутки та кусачки. Один безпілотник виготовляє протягом трьох годин. Ще 2 витрачає на його налаштування.
"З моєї роботи – це збірка рами, адже вона приходить повністю розібрана. Роблю це з фіксатором різьби, щоб різні вібрації не розкрутили її. Розпайка всіх компонентів та їхнє розташування", — розповів Дмитро.
Фото: Суспільне Вінниця
Найважчим у збирані дрони є паяльні роботи, каже Дмитро Слободяник. Але і цього можна навчитися.
Фото: Суспільне Вінниця
За словами Дмитра, собівартість дрона майже 13 тисяч гривень. Все залежить від деталей. Зараз закуповує їх на вітчизняному ринку.
Аби замовити дрони потрібно написати на БФ “Українці для України”, каже Дмитро. Він є членом цієї волонтерської спільноти, або ж написати йому у соцмережі. Там же юнак збирає донати на деталі для безпілотників.
Нині в роботі 10 дронів. Вони заброньовані й до кінця місяця будуть відправлені на фронт.