Що може тягнути багато світла: 3 прилади, які не можна залишати в режимі очікування

Іноді ми не замислюємося над тим, щоб витягнути той чи інший електроприлад з розетки або вимкнути його – але іноді це збереже гроші в гаманці.

Що споживає багато електроенергії в режимі очікування / колаж УНІАН, фото Reuters, ua.depositphotos.com

Іноді нам здається, що залишити той чи інший прилад у режимі очікування може бути гарною ідеєю та зручним способом “економії часу”. Однак експерти повідомляють, що це, своєю чергою, може непомітно витрачати багато електроенергії та збільшувати рахунки за світло.

Фахівці з енергозбереження розповіли про п’ять найбільш енергоємних приладів, які “ніколи не слід залишати в режимі очікування”, пише Express. Їх завжди краще вимкнути, якщо ви не збираєтеся ними користуватися просто зараз.

Приставки для супутникового телебачення

Супутникова приставка – здавалося б, побутовий пристрій… але багато хто не усвідомлює, який вплив цей прилад може мати на рахунок за електроенергію.

Ці пристрої часто працюють “у режимі очікування”, але якщо залишити їх у такому стані, вони все одно можуть споживати напрочуд багато енергії. Тому краще задуматися над тим, щоб вимкнути приставку з мережі.

Комп’ютери

Багато хто може перевести комп’ютер у режим очікування і піти у справах. Адже це потім може прискорити вхід у систему. Однак це також може непомітно збільшити ваші витрати на електроенергію. Навіть коли ПК не використовується, він все одно споживає енергію в режимі очікування.

Ігрові приставки

Потужні ігрові приставки оснащені функціями енергозбереження, але й у них є свої мінуси. Ці пристрої часто оснащені перемикачем увімкнення/вимкнення, який переводить їх у режим очікування з низьким енергоспоживанням.

Однак багато користувачів або забувають повністю вимкнути їх, або вимикають телевізор, залишаючи консоль увімкненою, що може призвести до зайвих витрат. За даними експертів, на ігрові консолі припадає близько шести відсотків витрат на електроенергію в типовому домогосподарстві. Тому важливо виймати дріт від приставки з розетки.

Інші поради про електроприлади

Раніше УНІАН повідомляв про чотири прилади, які споживають багато світла. “Будь-який прилад, який залишається увімкненим у розетку, використовує електричний струм. Навіть у режимі сну або очікування деякі пристрої продовжують використовувати енергію для оновлення, підключення до віддалених серверів і запису даних”, – пояснив один з експертів.

Крім того, ми розповідали, які електроприлади не варто підключати до подовжувачів. Бо це може стати причиною короткого замикання та пожежі. Серед таких приладів – мікрохвильова піч, обігрівачі тощо.

Джерело

Новини України