Що станеться з вашим тілом, якщо ви відмовитеся від алкоголю: несподівана відповідь дієтолога

Дієтологи відзначили, що таке рішення допоможе відкрити абсолютно новий світ.

Алкоголь при тривалому вживанні погіршує здоров’я / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Якщо ви любите час від часу розслабитися з алкогольним напоєм, то ви не самотні. Згідно з нещодавнім дослідженням Національного інституту здоров’я США (NIH), дві третини дорослого населення повідомили, що вживали алкоголь в минулому році, а 52% сказали, що вживали алкоголь в минулому місяці.

Попри те, що вживання алкоголю може бути веселим і розслаблюючим проведенням часу, з часом погіршується здоров’я серця, печінки та підшлункової залози, підвищується ризик хронічних захворювань і страждає психічне здоров’я.

Видання Eat this, not that поговорило з дипломованими дієтологами, які розповіли, що відбувається з вашим тілом, коли ви відмовляєтеся від алкоголю.

Поліпшується здоров’я серця

Відмова від алкоголю може призвести до зниження артеріального тиску та зменшення ризику серцево-судинних захворювань. Дослідження 2016 року показало, що у тих, хто уникає алкоголю або значно скорочує його споживання, поліпшується робота серця.

Поліпшується стан печінки

За данними NIH, алкоголь може сприяти запаленню печінки та розвитку жирової хвороби печінки. Однак відмова від алкоголю дає вашій печінці шанс на відновлення та регенерацію.

“Алкоголь метаболізується печінкою, а надмірне вживання алкоголю може призвести до пошкодження печінки, включаючи жирову хворобу печінки, алкогольний гепатит і цироз”, – говорить Тріста Бест, дієтолог з компанії Balance One Supplements.

Скините вагу

Алкоголь має високу калорійність – 7 калорій на грам. Більш того, це “порожні калорії”, які не несуть ніякої поживної цінності.

“Залежно від того, скільки алкоголю ви регулярно вживаєте, відмова від нього може призвести до втрати ваги”, – говорить Любек, відзначаючи, що загальне споживання калорій природним чином зменшиться, “що призведе до втрати ваги”.

Крім того, уникнення алкоголю часто призводить до кращого вибору їжі, оскільки “багато людей відчувають сильну тягу до їжі, коли п’ють”, – пояснює Любек.

Згідно з дослідженням, опублікованому в журналі Appetite, люди, які випили піврюмки алкоголю (20 грамів), з’їли на 11% більше, ніж ті, хто утримувався. Ті, хто п’є, також відчували велику тягу до висококалорійних продуктів з високим вмістом жиру.

Покращиться якість сну

Хоча алкоголь може викликати сонливість, дослідження показують, що він може порушити цикл сну, що призводить до неякісного відпочинку. Коли ви відмовляєтеся від алкоголю, ваш режим сну нормалізується, що призводить до більш спокійного і омолоджуючого нічного сну, який має каскадний вплив на ваше здоров’я в цілому.

Зміцниться імунна система

NIH відзначало, що алкоголь може пригнічувати імунну систему, роблячи людину більш сприйнятливою до хвороб та інфекцій. Виключення алкоголю з раціону може зміцнити імунну систему, сприяючи стійкості до хвороб, швидшому одужанню та сильнішій імунній реакції.

Покращиться психічне здоров’я

Алкоголь і психічне здоров’я тісно пов’язані між собою. Саме тому утримання від алкогольних напоїв може привести до значного поліпшення психологічного стану. Згідно з оглядо 2022 року, відмова від алкоголю може допомогти знизити рівень тривоги і депресії, поліпшити настрій і когнітивні функції.

Відновлюється рівень енергії

Алкоголь негативно впливає на сон, а це, природно, позначається на вашому настрої і рівні енергії на наступний день. Згідно з дослідженням, опублікованому в журналі Sleep and Vigilance, вживання алкоголю у великих кількостях значно підвищує денну сонливість на наступний день.

Близько 35% учасників повідомили, що після випитого напередодні спиртного відчувають себе загальмованими або втрачають інтерес до неспання, в той час як в звичайний день такі ж відчуття відчували менше 5% учасників.

Поліпшується травлення

Якщо ви коли-небудь відчуваєте здуття живота або дискомфорт у животі після того, як запили їжу келихом вина або пива, ви можете покласти хоча б частину провини на алкоголь. Навіть у відносно невеликих дозах алкоголь може негативно впливати на травлення, змінюючи виділення шлунком шлункової кислоти і перешкоджаючи здатності травних ферментів розщеплювати їжу.

Коли ці функції порушені, страждає травлення. Дослідження показали, що вживання алкоголю під час їжі може уповільнити процес травлення, а надмірне виділення шлункової кислоти може дратувати шлунок.

Поліпшується стану шкіри

Алкоголь – це сечогінний засіб, який збільшує виведення рідини з організму, що з часом може вплинути на стан шкіри. Дослідники виявили тісний взаємозв’язок між вживанням алкоголю і такими шкірними захворюваннями, як псоріаз, екзема, судинні зірочки і прищі.

Одне дослідження навіть показало, що вживання алкоголю у великих кількостях – вісім і більше напоїв на тиждень – пов’язане зі збільшенням кількості мімічних зморшок, набряків під очима і втратою обсягу середньої частини обличчя.

Раніше УНІАН писав, що відбувається з вашим тілом, коли ви п’єте алкоголь перед сном.

Джерело

Новини України