Костянтин Жеваго під час агітаційного заходу в Палаці культури в Горішніх Плавнях 11 липня 2019 р. Фото: Getty Images
Працівники Державного бюро розслідувань у тісній взаємодії з Офісом Генерального прокурора продовжують роботу щодо повернення в Україну коштів банку АТ “Банк “Фінанси та Кредит”, а також екстрадиції акціонера банку Костянтина Жеваго. Наразі заходи щодо застосування механізму передачі в АРМА арештованих коштів перебувають на завершальному етапі.
Про це інформує пресслужба ДБР.
Зазначається, що ДБР спільно з АРМА працюють над поверненням зі Швейцарської Конфедерації арештованих понад 113 млн доларів США на рахунках компаній, кінцевим бенефіціарним власником яких є екснардеп, акціонер банку АТ “Банк “Фінанси та Кредит” Костянтин Жеваго.
Кошти були арештовані на підставі відповідної ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 26 жовтня 2022 року за запитом Державного бюро розслідувань.
Компетентні органи Швейцарської Конфедерації повідомили ДБР про те, що сума активів, наявна на заморожених рахунках, перевищує 113 млн доларів США.
“Наразі заходи щодо застосування механізму передачі в АРМА арештованих коштів знаходяться на завершальному етапі. Повномасштабне вторгнення РФ в Україну ускладнює процес екстрадиції, але Бюро продовжує комунікацію із західними партнерами аби винні понесли заслужене покарання за рішенням українських судів”, — йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що 28 липня за запитом ДБР на Кіпрі затримали ексзаступника голови правління банку “Фінанси та Кредит”, наразі триває процес узгоджень щодо його екстрадиції. Не припинятиме ДБР й спроб повернути в Україну олігарха Жеваго.
“Продовжується й розслідування кримінального провадження, готуються нові підозри співучасникам злочину. Так, 29 червня 2023 ДБР повідомило про підозру посадовцям Полтавського ГЗК, який належить олігарху-втікачу Жеваго”, — йдеться у повідомленні.
За даними ДБР, підозру повідомили керівництву правління комбінату, начальникам відділів, а також керівництву фірми-прокладки, через яку, за даними слідства, відбувались махінації.
Зазначається, що слідство ДБР встановило, що посадовці комбінату протиправно заволоділи майже 400 мільйонами гривень від видобутку та подальшої реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів.
“Зокрема, топменеджмент продавав без відповідних дозволів щебеневу сировину, яка виготовлялась з відходів, видобутих у кар’єрі корисних копалин. Готівка від продажу виводилася через конвертцентри та розподілялася між учасниками злочинної групи”, — повідомили в ДБР.
У листопаді та грудні 2023 року ДБР повідомило про підозру двом колишнім топ-посадовцям АТ “Банк “Фінанси та Кредит”, які підозрюються у розкраданні понад пів мільярда гривень.
Їм було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою або застава до 460 млн грн.
Крім того, у 2023 році за ініціативи ДБР було арештовано гелікоптер Костянтина Жеваго, а згодом його передали військовим. Тепер літальний апарат виконує завдання в одній з бойових частин ЗСУ.
У ДБР нагадали, що у межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку.