Щоб отримати паспорт, 28-річній жінці знадобилася ДНК-експертиза

З початку повномасштабної війни 28-річна Сєлєна разом зі своїми двома маленькими дітьми переїхали із Донецької області до Черкаської. Розпочинати нове життя на новому місці ускладнювали не тільки обставини, а й відсутність паспорта. Як виявилося, документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство, жінка ще не отримувала.

За допомогою в оформленні ID-картки Сєлєна звернулася до фахівців Черкаського відділу Центрально-південного міжрегіонального управління ДМС, які перевірили належність особи до громадянства України та провели процедуру встановлення особи. Хоча це була задача із зірочкою.

Заявниця народилася в Молдові. Разом із матір’ю, громадянкою Молдови, проживали на Донеччині. Для оформлення дочці Сєлєні паспорта громадянина України у зв’язку з досягненням 16-річного віку не зверталася, оскільки сама перебувала на території України без документів на право проживання. А в 2021 році мати заявниці померла.

Батько − громадянин України, але офіційно це не було засвідчено. Для встановлення батьківства та підтвердження громадянства Сєлєни було проведено судову молекулярно-генетичну експертизу на батьківство (ДНК). У цьому заявниці допомогла адвокат Благодійного фонду «Право на захист» Олена Сібільова.

Процедуру встановлення особи Сєлєни міграційники провели у режимі відеоконференцзв’язку, оскільки її батько, який здійснював упізнання, нині служить у ЗСУ та перебуває за межами Черкаської області.

У найближчих планах жінки, яка у 28 років отримала перший паспорт, впорядкування документів своїм дітям та налагодження життя. Каже, що з ID-карткою для цього є більше можливостей.

Про це повідомляє Міграційна служба Кіровоградщини та Черкащини.

Джерело

Новини України