Гетьман звернув увагу на дуже важливу деталь, яка дозволить військовим швидко вирівняти ситуацію з російською артилерією на фронті.
Олексій Гетьман пояснив, як українським військовим допоможуть додаткові боєприпаси / колаж УНІАН, фото Rheinmetall, скріншот
Військовий експерт, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман проаналізував, наскільки 800 тис. боєприпасів, гроші на які зібрали країни-партнери, полегшить українським Силам оборони ситуацію на лінії фронту.
“Це не зможе нам дати можливість цілий рік воювати цими боєприпасами. Це не так багато, але на певний час вистачить. Особливо зараз, коли ми намагаємося стабілізувати лінію фронту і намагаємося прикривати наші інженерні війська, які добудовують лінії фортифікації. Якраз на березень-квітень-травень, я думаю, цих снарядів вистачить для того, щоб давати більш-менш нормальну відсіч артилерії ворога”, – акцентував Гетьман в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
Він додав, що вже спостерігається збільшення кількості пострілів української артилерії на фронті.
“Збільшилася кількість снарядів, яким чином вони дійшли і з яких складів, це точно військова таємниця. Але саме збільшення наших артилерійських можливостей призупинило просування ворога, щоб стабілізувати лінію фронту”, – зазначив військовий експерт.
Крім того, Гетьман звернув увагу на дуже важливу деталь, яка дозволить українській артилерії швидко вирівняти ситуацію з російською артилерією на фронті.
“Наприклад, росіяни роблять 10 тис. пострілів (на день – УНІАН), ми робимо 2 тисячі пострілів. Кажуть, це в п’ять разів менше і нам потрібно вирівняти ситуацію. Для цього нам треба робити щонайменше 7-8 тисяч, до 10 тисяч пострілів, і тоді буде перевага. Це не зовсім правильна арифметика і рахується трошки інакше. В першу чергу, куди ми будемо використовувати наші снаряди, – це проти артилерійських систем ворога. Тобто ми будемо нищити в контрбатарейній боротьбі їхню артилерію”, – пояснив він.
За його словами, умовно кажучи, якщо українська артилерія робила 2 тисячі пострілів, а буде 3 тисячі, то у росіян 10 тисяч пострілів вже не залишиться.
“У них одразу стане 8-9 тисяч. Це тому, що ми одразу будемо нищити їхні артилерійські системи. Збільшення пострілів, в першу чергу, буде направлено на контрбатарейну боротьбу. Тобто, якщо у нас збільшується кількість пострілів хоча би на одну тисячу, то у них одразу зменшується більше ніж на одну тисячу. Бо ця, умовно кажучи, додаткова тисяча пострілів буде націлена саме на артилерійські системи ворога, а у нас артилерія більш високоточна і більш дальнобійна. Тому ми зможемо швидко вирівняти ситуацію”, – акцентував військовий експерт.
Читайте також:
На навчаннях у Польщі не було БПЛА: генерал заявив, що копіювати досвід ЗСУ не потрібно
“Ніколи такого не бачили”: у росіян з’явилися FPV-дрони з кабелем, довжиною 10 кілометрів
Хіт авіаційного ринку: стало відомо, скільки винищувачів Rafale на місяць буде виробляти Франція
800 тисяч боєприпасів для України
7 березня стало відомо, що Чехія зібрала кошти на закупівлю 800 тисяч снарядів для України. Президент Петр Павел зазначив, що далі уряд країни підпише меморандум з усіма державами, які приєдналися до ініціативи – таких 18 – і надасть детальну інформацію про графік та подальші кроки. Він прогнозує, що боєприпаси мають надійти до України “найближчими тижнями”.
Варто зазначити, що Україна зіткнулась з проблемою критичної нестачі артилерійських снарядів на фронті. Ця ситуація значно загострилась на тлі затримки зі схваленням додаткового фінансування на допомогу Україні у США.