За інформацією: Суспільне Чернівці.
Олександр Пислар
Розвідник Олександр Пислар (Сафрюк) на позивний BRAVO у листопаді отримав свій третій орден "За мужність" — тож став повним кавалером цього ордена. Військовий захищає Україну майже п'ять років. Уперше підписав контракт зі Збройними Силами у 2014 році. Під час повномасштабного вторгнення брав участь у визволенні Київщини, а від літа 2022 боронить запорізький рубіж.
Про це йдеться в Указі Президента України Володимира Зеленського від 16 листопада.
Старший сержант ЗСУ Олександр Пислар на позивний BRAVO народився в селі Луковиця Чагорської громади. У коментарі Суспільному Олександр розповів, його батько завжди наголошував, що кожен чоловік повинен мати військовий вишкіл. Виконуючи настанову батька, який помер, коли Олександрові було майже 18 років, у 2014 році заключив контракт зі Збройними Силами України — на строкову службу юнака тоді не взяли.
Сам не знаю, як став таким патріотом
Олександр пригадує, що в дитинстві, коли по радіо чув пісню Тараса Петриненка "Україна", щоразу на його очах виступали сльози. Військовий вважає, що основне патріотичне виховання отримав вже у колі побратимів із 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила, яка дислокується на Львівщині.
Один у полі — не воїн
За словами Олександра, усі нагороди — заслуга його загону, кожного бійця, бо "один у полі не воїн". Загалом воює майже п'ять років.
У 2014-2015 роках Пислар брав участь в АТО у складі 24-тої окремої механізованої бригади імені короля Данила. Уже тоді був розвідником у розвідувальній роті, а з 2015 року по грудень 2016 року — командиром групи "Браво" в складі 130-го окремого розвідувального батальйону.
На початку повномасштабного вторгнення Олександр — командир розвідувально-диверсійної групи. За успішні дії в лісах поблизу міста Іванкова Київської області його вперше нагородили орденом "За Мужність" ІІІ ступеня.
Улітку 2022 року потрапив на запорізький фронт, як командир загону спеціального призначення "BRAVO Team" у складі 130-го окремого розвідувального батальйону. Восени того ж року врятував життя комбату, коли потрапили в засідку. Тоді отримав орден "За мужність" ІІ ступеня.
У червні 2023 року загін спецпризначення "BRAVO Team" звільняв Лобкове та П'ятихатки. За успішні штурмові дії Президент України нагородив Олександра Пислара орденом "За Мужність" І ступеня. Нині військовий є 283-ім повним кавалером цього ордена.
Наприкінці червня 2023 року у боях поблизу села Роботине Запорізької області Олександр отримав осколкове поранення, однак уже через 15 днів повернувся в стрій. Нині продовжує захищати Україну.
“Служу народу України”: буковинець Пислар став повним кавалером ордену “За мужність”. Олександр Пислар
Про мотивацію
Бойовий дух Олександрові допомагають підтримувати побратими та рідні, які чекають його вдома. Це мама, бабуся, брат і кохана дівчина.
Що означає нагорода
Орден "За мужність" – це одна з українських державних нагород, якою відзначають військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших за виявлені мужність та героїзм. Найвищим ступенем відзнаки є перший, а нагороджують орденом "За мужність" послідовно, починаючи з III ступеня.
Які пільги
Із 1 січня 2023 року набув чинності Закон України, що встановлює виплати грошової допомоги кавалерам ордена "За мужність".
Повні кавалери ордена, які отримали всі три ступені, щомісяця отримують грошову виплату у розмірі однієї мінімальної зарплати – 6 700 гривень.
Крім того, військових, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яких у період з 2014 року послідовно нагородили орденом "За мужність" трьох ступенів, визнають громадянами, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Увесь перелік пільг за особливі заслуги перед Батьківщиною закріплений у статті 16 Закону України "Про статус ветеранів війни та гарантії їхнього соціального захисту".