Рафлезію Арнольда неймовірно важко вирощувати через специфічні вимоги до навколишнього середовища.
Рафлезія Арнольда має дуже неприємний запах / фото – wikimedia.org/Rod Waddington
Рослини є одними з найдавніших і найбільших організмів на Землі. При цьому найбільша квітка у світі не схована від людей, а знаходиться на досить видному місці, пише IFLScience.
Зазначається, що Рафлезія Арнольда відома як трупна квітка. Незважаючи на свою красу в період цвітіння, вона виділяє різкий аромат, який нагадує запах гниючої плоті.
Своїм смородом Рафлезія Арнольда приваблює комах, які хочуть поласувати м’ясом. Саме вони й запилюють квітку, сприяючи її поширенню.
У виданні поділилися, що ця квітка є паразитом і росте на коренях або стеблах інших рослин. У неї немає листя, стебел і коренів.
Рафлезія Арнольда розпускається у вигляді квітки шириною близько одного метра і вагою близько 9 кілограмів. Більшу частину свого життя вона проводить ледь помітно, оскільки всі поживні речовини квітка отримує від лози-господаря.
У виданні розповіли, що бутони квітки спочатку з’являються у вигляді коричневих кульок, що нагадують капусту, і поступово розкриваються, оголюючи велику червону квітку.
Деякі види квіток роду Рафлезія перебувають під загрозою зникнення через екотуризм і збір урожаю. Їхні специфічні вимоги до навколишнього середовища призвели до того, що навіть відомі ботанічні сади насилу справляються з культивуванням цих видів.
Перший випадок успішного вирощування Рафлезії Арнольда був досягнутий ботаніком з Богорського ботанічного саду на острові Ява Софі Мурсідаваті.
Читайте також:
Гинуть рослини та істоти: вчені виявили небезпечну “киплячу” річку в лісах Амазонки
Кораловим рифам може загрожувати “масове вимирання” через зміну температури, – дослідження
Жовте диво: у заповіднику на Одещині зацвіла рідкісна рослина (фото)
“Я не думаю, що хтось хотів працювати з Рафлезією через труднощі. Усі говорили мені, що це неможливо”, – сказала вона в інтерв’ю National Geographic.
Інші незвичайні рослини
Раніше вчені наблизилися до розгадки таємниці, як квітковим рослинам Антарктики вдається виживати в екстремальних умовах. Встановлено, що бактерії впливають на кількість органічних сполук у середині квітів.
Крім того, біолог розповів про дерево, яке найбільше охороняється у світі. Зазначається, що сосна Воллемія благородна належить до сімейства араукарієвих, вік якого становить 200 мільйонів років.