“Собака та кінолог – одне ціле”: нацгвардійці з Вінниччини розповіли, як працює кінологічна служба в умовах війни

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Нацгвардієць з собакою на блокпосту. Фото: Червона Калина — 14 Штурмова Бригада НГУ, Facebook

Допомагають на фільтраційних заходах, працюють на блокпостах, знаходять вибухівку, зброю та заборонені речовини — так собаки допомагають вінницьким нацгвардійцям нести службу. Про те, як відбирають та тренують тварин, чому важливо, аби кінолог та собака були схожі за темпераментом — розповіли на Facebook-сторінці бригади "Червона Калина".

Після початку повномасштабного вторгнення кінологічна служба стала виконувати ще більше завдань, розповів начальник кінологічної служби бригади "Червона Калина" капітан Вадим Ратушний. Загроза проникнення диверсійних груп, каже, виросла, лінія фронту також збільшилась.

"Наша служба під час воєнного стану більше займається фільтраційними заходами на блокпостах у зоні бойових дій, щоб диверсійні групи не проходили на підконтрольну територію України. Диверсійні групи можуть пересуватися дорогами загального користування, перевозити різні вибухонебезпечні речовини для того, щоб надалі провести якусь диверсію на військових об’єктах чи цивільній інфраструктурі. Собачки нам допомагають у цьому, бо багато речей перевозяться схованими в багажниках, речах. Ми цьому всьому намагаємось протидіяти", — сказав Ратушний.

Фото: Червона Калина — 14 Штурмова Бригада НГУ, Facebook

Кінологам у Нацгвардії, розповів чоловік, дозволено мати особистих собак.

"40% — це ми забезпечені особистими собаками, а 60% — собаками "державними". Особисті собаки відбираються за темпераментом тварини й кінолога. Якщо кінолог у нас холерик, то собака не може бути флегматиком, бо тоді в них не єдиного цілого — робочої кінологічної групи. Оскільки собака буде пасивним, а кінолог — активним. Вони не зможуть знайти спільної мови та працювати разом", — сказав Вадим Ратушний.

Собачок відбирають з цуценят: 2,5-3 місяці. Кінолог може тримати тварину у себе вдома, аби звикнути один до одного. З дев’яти місяців собаку ставлять на облік у місці несення служби та починають навчати в центрі за спеціальністю тією, яку обирає кінолог, або яка найбільше підходить тварині.

У сім'ї старшого кінолога Віталія Романенка люблять німецьких вівчарок. Коли випала можливість піти в кінологічну службу, каже, скористався цим моментом.

"Це найкраще: взяти цуценя і займатися ним. Найголовніше — це прив'язаність собаки до кінолога і навпаки. Має бути один кінолог і один собака. Це дуже поганий приклад – якщо ти з собакою був постійно, а потім передаєш іншому: ти ламаєш характер собаки. Найголовніше — кінолог і собака мають бути, як одна пара", — розповів сержант Віталій Романенко.

За словами Вадима Ратушного, у їхньому підрозділі у чотирьох собак є відзнаки “За віддану службу” III ступеня. Адже нагороди та подяки отримують і кінологам, і їхні вихованці.

Новини України