США та Євросоюз уклали угоду щодо митних тарифів на рівні 15%

Президент США Дональд Трамп та очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час зустрічі у Тернберрі, Шотландія, Велика Британія, 27 липня 2025 року. REUTERS/Evelyn Hockstein

Сполучені Штати та Європейський Союз уклали торгівельну угоду, встановивши митні тарифи на рівні 15%.

Про це заявив американський лідер Дональд Трамп за підсумками зустрічі із головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, які відбулась у Шотландії 27 липня, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми досягли згоди. Це вигідна угода для всіх", — сказав очільник Білого дому журналістам, додавши, що це певною мірою "партнерство" між Вашингтоном і Брюсселем.

За його словами, митні тарифи на імпорт європейських товарів у США становитимуть не менше 15%. Крім того, ЄС купуватиме у США енергоносії на суму у 750 мільярдів доларів та інвестує в американську економіку на 600 мільярдів.

Також, як стверджує Трамп, європейський блок погодився відкрити ринки країн-членів для торгівлі зі США за нульовими тарифами та закупити "величезну кількість" військової техніки.

Своєю чергою президентка ЄК зауважила, що укладена угода вигідна для країн-членів блоку Євросоюзу.

"Ми погодилися на єдину тарифну ставку у 15% для переважної більшості експорту з ЄС. Цей тариф поширюється на більшість секторів, включаючи автомобілі, напівпровідники, фармацевтику", – розповіла вона.

За її словами, 15% – "це чітка верхня межа, без нашарувань, та, мовляв, "усе включено".

Крім цього голова ЄК поінофрмувала, що Євросоюз і Америка також домовилися про тариф "нуль за нуль" на низку стратегічних товарів.

"Сюди входять усі літаки та комплектуючі до них, певні хімікати, обладнання для виробництва напівпровідників, окремі сільськогосподарські товари, природні ресурси та критично важлива сировина. Ми продовжимо роботу над тим, щоб додати до цього списку ще більше продуктів", – сказала фон дер Ляєн.

Щодо сталі та алюмінію то вона зауважила, що європейський блок як і США стикаються з однаковою зовнішньою проблемою – глобальним надвиробництвом.

"Ми працюватимемо разом, аби забезпечити чесну глобальну конкуренцію та зменшити бар'єри між нами. Тарифи буде знижено, а також впроваджено систему квот… Ми замінимо російський газ і нафту суттєвими закупівлями американського СПГ, нафти та ядерного пального", – сказала політикиня, пообіцявши відкрити "ширший доступ американських товарів на наш ринок".

Як зазначає Bloomberg, цей договір був досягнутий, менш ніж за тиждень до крайнього терміну набуття чинності підвищених мит у 50%, якими Трамп раніше пригрозив Євросоюзу.

12 липня американський президент заявив, що США з 1 серпня запроваджують 30% мита на товари з Євросоюзу та Мексики. Тоді фон дер Ляєн пригрозила "пропорційними контрзаходами", але зазначила, що робота над досягненням угоди продовжиться між Брюсселем і Вашингтоном продовжиться.

Джерело

Новини України