Кілька бомб B61-12 розмістили в нещодавно збудованому безпечному сховищі на авіабазі Лейкенхіт.
США розмістили ядерну зброю у Британії / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Уперше щонайменше з 2008 року Сполучені Штати розмістили ядерну зброю на британській території. Про це пише UK Defence Journal з посиланням на “численні джерела”.
Зазначається, що цього тижня з Центру ядерної зброї ВПС США на авіабазі Кіртленд у Нью-Мексико на авіабазу Лейкенхіт, що у графстві Саффолк, було передано кілька термоядерних гравітаційних бомб B61-12. У статті сказано, що їх розмістили в нещодавно збудованому безпечному сховищі.
Міністерство оборони США, як і Міністерство оборони Великої Британії не прокометували цієї події, йдеться у матеріалі.
B61-12 – це модернізована тактична ядерна бомба малої потужності, здатна до змінної вибухової потужності та точного наведення. Вона розроблена для сумісності з низкою платформ доставки, зокрема F-35A Lightning II.
Читайте також:
Українські FPV-дрони на оптоволокні стали бити вдвічі далі, – Федоров
Росіяни почали частіше збивати українські розвіддрони: “Флеш” розповів, як завадити ворогу
Німеччина допоможе передати Україні 5 додаткових систем Patriot, – Пісторіус
Видання нагадало, що на британській базі Лейкенхіт розміщувалися американські ядерні арсенали під час Холодної війни, але у 2008 році їх вивезли у зв’язку із роззброєнням по всій Європі.
“Повернення такої зброї означає значний зсув у ядерній позиції НАТО на європейському театрі військових дій на тлі погіршення відносин з Росією та посилення акценту на стримуванні”, – йдеться у матеріалі.
Ядерна зброя у Європі на фоні загрози російської агресії
Як повідомляв раніше УНІАН, Британія хоче купити у США F-35 разом із ядерними бомбами. За даними The Times, міністр оборони Британії Джон Гілі та головнокомандувач збройних сил Тоні Радакін хочуть придбати винищувачі американського виробництва, здатні запускати вільнопадаючі бомби, які трохи слабші за звичайні ядерні бомби. Прем’єр-міністр Кір Стармер начебто дав на це згоду, і британський уряд розпочав “дуже делікатні переговори” з цього приводу.
Також ми писали, що Європа повертається до ядерної оборони. Колишній офіцер британської армії Геміш Де Бреттон-Гордон вважає, що найважливішим результатом нещодавнього візиту президента Франції Еммануеля Макрона до Лондона стало створення спільного французько-британського альянсу з ядерної зброї. На думку автора, ця подія має сигналізувати Путіну, що тактична ядерна зброя Франції буде спрямована на його армію, якщо він застосує свою власну ядерну зброю проти України.
Також у Німеччині піднімали питання про спільну для всієї Європи “ядерну парасольку”. Зокрема, лідер фракції Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) в Бундестагу Єнс Шпан заявляв, що Німеччина на фоні загрози російської агресії має отримати доступ до ядерного арсеналу Франції та Великої Британії. За словами політика, це коштуватиме багато грошей, “але ті, хто хоче захисту, також повинні його фінансувати”. Також він закликав провести дебати “щодо незалежної європейської ядерної парасольки”.