Сума заборгованості зросла в декілька разів: у ТОВ “Черкасиенергозбут” закликають вчасно сплачувати рахунки

 

Побутові споживачі, які мають заборгованість за спожиту електроенергію, завжди можуть врегулювати ситуацію, не доводячи справу до суду. На цьому наголосили представники ТОВ “Черкасиенергозбут” Олександр Цівіна та Дмитро Борисов під час етеру в студії “ВиЧЕрпно”.

Відтак із метою досудового врегулювання спору, Товариство направляє на адресу об’єктів побутових споживачів вимогу про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію із зазначенням суми заборгованості, терміну її погашення та можливих наслідків її непогашення.

Якщо споживач проігнорував вимогу про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію, Товариство звертається до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію/ заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію.

Суд розглядає справу й ухвалює рішення про стягнення заборгованості з боржника. Після набрання рішення судом законної сили, Товариство звертається до органів державної виконавчої служби з даним рішенням з метою примусового стягнення заборгованості.

  • Як може споживач врегулювати питання погашення наявної заборгованості, без звернення Товариства до суду?

Якщо споживач виявив, що має заборгованість за спожиту електричну енергію, найкращим рішенням буде своєчасно звернутися до ТОВ «Черкасиенергозбут». Товариство готове до конструктивного діалогу й може, з метою врегулювання даної ситуації, запропонувати укласти договір про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію. 

«Товариство завжди намагається будувати конструктивні діалоги зі своїми клієнтами. Навіть в тих випадках, коли споживач тривалий час має заборгованість, — ми намагаємося йти на зустріч і покращувати ситуацію. Аби цього не виникало — закликаємо вчасно сплачувати свої рахунки», — зазначає начальник відділу договірних відносин ТОВ «Черкасиенергозбут» Олександр Цівіна, зауваживши, що сума заборгованості за спожиту електроенергію з початку повномасштабного вторгення зросла в декілька разів.

Споживач має право звернутися до відповідного центру обслуговування споживачів із заявою зі зазначенням причини укладення договору реструктуризації заборгованості за спожиту електричну енергію та надати підтверджувальні документи такої причини (копія паспорта та ідентифікаційного коду завірені підписом споживача; довідки, що підтверджують неплатоспроможність споживача (довідка про доходи, про склад сім’ї, про звільнення, про вимушений простій тощо)). Зі зразком даної заяви можна ознайомитися на офіційному сайті ТОВ «Черкасиенергозбут».

Між сторонами підписується відповідний договір про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію, який містить детальний графік оплат.

Після підписання договору споживачеві вкрай важливо здійснювати поточну оплату рахунків та дотримуватися графіка погашення реструктуризованої заборгованості.

В інакшому випадку постачальник електричної енергії має право достроково розірвати договір в односторонньому порядку, без попередження припинити постачання електричної енергії споживачу, нараховувати на непогашену суму заборгованості штрафу, відсотки річних, інфляційні нарахування й, звісно ж, здійснювати заходи щодо дострокового стягнення непогашеної суми заборгованості у судовому порядку, а це потягне за собою додаткові втрати для споживача — оплату судового, виконавчого зборів, витрати виконавчого провадження, 3 % річних та інфляційні втрати.

  • Якими є дії споживача після відкриття виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості з нього?

Відкриття виконавчого провадження означає, що суд визнав наявність боргу й тепер державний виконавець має право вживати заходів для його стягнення. 

У такій ситуації боржник має звернутися до державного виконавця відповідного органу державної виконавчої служби, який відкрив виконавче провадження та дізнатися точну суму боргу, що підлягає сплаті, оплатити зазначену суму на відповідний рахунок, який має надати державний виконавець та надалі отримати постанову про закриття виконавчого провадження, яка буде свідчити про відсутність заборгованості.

Витрати виконавчого провадження складаються з мінімальних та додаткових витрат виконавчого провадження.

  • Чи є у боржника можливість добровільно сплатити суму заборгованості без додаткових витрат?

При добровільній сплаті суми заборгованості божник в обов’язковому порядку має сплатити мінімальні витрати виконавчого провадження, які складаються з плати за користування автоматизованою системою виконавчого провадження та витрат, пов’язаних з винесенням постанов про відкриття виконавчого провадження, стягнення виконавчого збору, стягнення витрат виконавчого провадження; закінчення виконавчого провадження (повернення виконавчого документа стягувачу).

Перевагою добровільної сплати заборгованості є можливість уникнення додаткових витрат на виконавче провадження, наприклад, витрати на перевезення та зберігання арештованого майна, послуги експертів, зберігачів, перекладачів.

Дізнавайтеся більше інформації про це, а також про пільговий тариф для споживачів, у яких встановлене електроопалення, під час перегляду відео:

 

Джерело

Новини України