За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото ілюстративне. Джерело: unplash
Тариф на воду для водоканалу у Чернівцях збитковий на майже 50%. Через це витрати підприємства перевищують дохід. Також водоканал не може самостійно покривати витрати на електроенергію й зарплати, тому частину грошей на це виділяють з міського бюджету.
Про це на звіті 19 грудня розповів гендиректор водоканалу Андрій Колесник.
Тариф затвердили у торік у січні й відтоді не змінювали. Водночас зросли ціни на основні складові, які формують тариф: зарплата, електроенергія, реагенти та паливо, каже Колесник.
"Тариф, який нам затвердили у НКРЕКП, – 14,81 гривні за кубічний метр води без податку на додану вартість й 8,33 гривні на водовідведення. Сьогодні водоканал витрачає на виробництво одного куба води 28,8 гривні й 9,81 гривні на водовідведення. Кожен куб води, який подається чернівчанам, на понад 48% йде нам в збиток", – каже Колесник.
За словами Колесника, цьогоріч підприємство заробило майже 196 мільйонів гривень прибутку, а витратило майже 310 мільйонів гривень. Щоб покрити витрати, з міської ради надали понад 78 мільйонів гривень фінансової підтримки. Попри це станом на 1 листопада збиток підприємства становить понад 20 мільйонів гривень.
Витрати на електроенергію за рік зросли на третину й станом на листопад заборгованість водоканалу становила 57 мільйонів гривень. Тому з фінансової підтримки з міськради 56 мільйонів спрямували на оплату електроенергії. Решту — на зарплати, податки та реагенти.
"Міськрада надає фінансову підтримку за основними статтями: електроенергія, реагенти та зарплата. Водночас впродовж року ми отримали 37,8 мільйона гривень недофінансування на водопостачання та 6 мільйонів гривень на водовідведення", – каже Колесник.
За його словами, підприємство подало до Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розрахунки економічно обґрунтованого тарифу. Але наразі невідомо, чи тариф зміниться.
Раніше нацкомісія планувала підвищувати тариф у два етапи – з 1 липня та 1 вересня. Таке рішення ухвалили, бо зросли витрати на зарплати працівників, вартість реагентів для очищення води та електрики в середньому на 14%. Так тариф на воду мав зрости в середньому на 32%, зокрема й для "Чернівціводоканалу". Однак у липні рішення про це скасували.