“Термін має бути людським”: в Одесі родичі військових вкотре вийшли на мирний пікет за право на демобілізацію

Плакат однієї з жінок на мирному пікеті, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

Родичі військових, які зібрались на мирному пікеті, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

На Дерибасівській зібралось близько 30 людей. Серед них дружини, сестри та матері військовослужбовців. Анастасія Чувакіна, дружина військового, розповіла, що їхня спільнота рідних військовослужбовців вже як три місяці бореться за добровільну демобілізацію після 18 місяців служби.

Анастасія Чувакіна, дружина військового, яка прийшла на пікет, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

"Наші основні вимоги — це визначення адекватних термінів служби, не 36 місяців, а таких, щоб люди могли їх витримати. Наші рідні вже два роки захищають країну, два роки перебувають у нестерпних умовах, тому термін має бути людським. Так само ми просимо прийняти закон про демобілізацію", — розповіла Анастасія.

Вимоги учасників пікету, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

Родичі військових, які зібрались на мирному пікеті, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

Родичі військових, які зібрались на мирному пікеті, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

За її словами щоразу пікет триває близько години, потім вони роблять спільне фото й потім розходяться.

Учасниця пікету Альона тримає прапор України, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

Одна з учасниць пікету Альона прийшла на акцію, щоб підтримати чоловіка та брата. Її чоловік служить понад 20 місяців, а брат — понад рік.

"Приходимо на пікети, тому що через стан здоровʼю не відпускають. У чоловіка вже спина не витримує, руки підняти не може, й додому хочеться. Хоче бачити, як дитина росте. Два роки син питає:"Коли батько приїде?". Для дитини дуже важко рости без батька, він ходить у школу й бачить, що в інших є татусі, а в нього немає. Їм потрібен відпочинок: рік чи хоча б пів року", — розповіла Альона.

Плакат однієї з жінок на мирному пікеті, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

Учасниця пікету Ольга тримає плакат з вимогою відпустити військових додому, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

Ще одна учасниця пікету Ольга не вперше виходить на акцію за право на демобілізацію. Її чоловік воює на фронті з початку повномасштабного вторгнення. Вона розповіла, що у 2022 році взагалі не було відпусток, а, щоб отримати відпустку у 2023 році її чоловік був вимушений звернутись на гарячу лінію Міністерства оборони.

"Вони воюють без будь-якої підтримки суспільства. Виглядає так наче є дві країни — одна яка воює, а інша забула про війну. Ми вийшли для того, щоб нагадати суспільству про те, що відбувається повномасштабне вторгнення, про те, що воїни втомились, про те, що вони там не залізні, вони й хворіють, можуть бути й поранені", — розповіла Ольга, дружина військового.

Плакат однієї з жінок на мирному пікеті, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

На акції також були представники поліції діалогу, один з них Олександр Тимченко зазначив, що акція відбулась без порушень громадського порядку.

Плакати з пікету, які встановили учасники, 14 січня 2024 рік. Фото: Суспільне Одеса

Що відомо про законопроєкт з визначення термінів мобілізації

  • До Верховної Ради поданий законопроєкт №9142 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків військової служби за призовом під час мобілізації".
  • Зареєстрували його наприкінці березня 2023 року. Він передбачає встановлення конкретних термінів військової служби за призовом під час мобілізації. А саме — право мобілізованим служити не більше 18 місяців з моменту призову. Але за бажання військовий може продовжити служити.

Джерело

Новини України