За інформацією: Суспільне Чернівці.
Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Чернівці
Торік у Чернівецькій громаді понад 18 тисяч вимушених переселенців отримували виплати на проживання. Людям з інвалідністю виплачували 3 тисячі гривень щомісяця, іншим — 2 тисячі. Загалом у 2023 році вимушені переселенці міської громади отримали майже 663 мільйони гривень виплат.
Про це Суспільному повідомили у міському департаменті соціальної політики.
Кому продовжать виплати у 2024 році?
Цьогоріч усім, хто отримував виплати у 2023 році їх продовжили до березня. Далі допомогу автоматично виплачуватимуть ще 6 місяців тим вимушеним переселенцям, які не мають можливості працювати.
Йдеться про:
- Людей з інвалідністю I чи II групи.
- Дітей з інвалідністю віком до 18 років.
- Тяжкохворих дітей.
- Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, людей з їх числа віком до 23 років.
- Батьків-вихователів та прийомних батьків.
Усім іншим необхідно звернутись про перепризначення допомоги.
За яких умов людям продовжать виплачувати допомогу
На додаткові 6 місяців допомогу виплачуватимуть людям, які повторно звернуться за її призначенням.
Кому продовжать виплати?
- Родинам, дохід яких не перевищує 9 444 гривень на одну особу.
- Родинам, у яких є діти до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі, через що батьки не мають можливості працювати.
- Родинам, у яких один з членів сім'ї доглядає за людиною з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною.
- Дітям, які прибули без супроводу батьків, та вагітним жінкам.
- Родинам, у яких є працевлаштовані члени, або такі, які зареєструвалися як фізична особа-підприємець або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності, мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу або отримали ваучер на навчання. У складі такої сім’ї мають бути діти віком до 14 років.
- Родинам, у яких є людина, яка не працює і яка на дату звернення зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась, та в сім’ї є діти, які навчаються в школах чи вузах.