Начальник Нікопольської райвійськадміністрації Євген Євтушенко. Фото: Суспільне Дніпро
Соцмережами продовжує ширитися інформацію не лише про ймовірність зведення російськими військовими тунелю під Каховським водосховищем, але й про нібито побудову понтонної переправи через нього. А ще — про начебто обов`язкову евакуацію населення Нікопольського району.
Начальник Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко у коментарі Суспільному назвав ці повідомлення фейками та детальніше розповів, чому вони ширяться та чи мають реальне підґрунтя.
Про тунель під Каховським водосховищем
"Цей фейк з’явився тоді, коли в Нікополі сталося вбивство посадовця, заступника голови міськради. Був "вкид" про тунель, начебто з якого вийшли диверсанти і зробили цю всю брудну роботу. Це не підтвердилось. Наші правоохоронні органи добре спрацювали і виявили стрілка. Це зовсім не пов’язано ні з росіянами, ні з диверсантами, ні з тунелями", — сказав Євген Євтушенко.
Він зазначив: потрібно розуміти те, що водосховище не висохло насправді. Є русло річки Дніпро, яке має глибину близько 6 метрів, з потужною течією.
"Щоб щось копати під водосховищем, це робити треба досить глибоко. Це великий об’єм робіт, велика кількість техніки, великий об’єм землі. Все це зробити приховано неможливо. Ми спілкуємося з місцевим населення на протилежному березі водосховища. Немає жодних ознак будь-яких великих земельних робіт", — говорить посадовець.
Про можливу понтонну переправу
Інженерні роботи з прокладання понтонів також не можна провести приховано, каже Євген Євтушенко.
"Для того, щоб покласти понтони через залишки водосховища, потрібно вийти на водосховище, підійти до залишених русел і щось там намагатися звести. Але все відбувається на відкритій території, яка добре проглядається і добре прострілюється. Єдина можлива ситуація зведення понтонної переправи — це захоплення правобережної частини території, створення плацдарму і зведення понтону між цими точками. Але наразі Сили оборони України контролюють берегову смугу", — сказав посадовець.
Евакуація населення: в яких випадках
Начальник Нікопольської райвіськадміністрації зазначає: умовою для обов`язкової евакуації населення району може стати якась техногенна небезпека з боку Запорізької АЕС, або ж ще більше загострення військових дій. Наразі нічого з переліченого не спостерігається.
"Якщо евакуація все таки буде, то про це оголосять в офіційних ЗМІ, офіційними посадовими особами. Як і кожен район області, ми маємо план евакуації, який відпрацьовувався: на випадок можливої аварії на ЗАЕС і на випадок загострення бойових дій. Наразі жоден з цих планів не введений в дію, і жодної офіційної заяви про евакуацію не було", — сказав Євтушенко.