Омбудсмен назвав головні причини.
Скільки дітей вже вилучили з сімей в ЄС? / фото ua.depositphotos.com
Після початку повномасштабної війни у країнах Європейського союзу зросла кількість випадків вилучення дітей з українських сімей.
Про це в коментарі NV розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. За його словами, зараз опрацьовуються звернення щодо 176 дітей. Часто причинами втручання соціальних служб є відсутність у батьків чи опікунів необхідних документів, а також неналежне виконання батьківських обов’язків.
Згідно з місцевим законодавством, про неналежне виховання може свідчити підвищення голосу, будь-який фізичний вплив, залишення без нагляду, а також агресивна поведінка дітей або невідвідування ними навчальних закладів.
Наприкінці минулого року Національна сервісна соціальна служба повідомляла про 255 українських дітей, яких вилучили з сімей за кордоном. Найгіршою ситуація є у Німеччині, де вже зафіксували 71 такий випадок. Далі йдуть Польща (33), Італія (25), Чехія (24) та Швеція (17).
Вилучення дітей за кордоном: що відомо
У червні минулого року представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова повідомляла, що Україні відомо про 240 випадків вилучення українських дітей в країнах Євросоюзу.
Вона пояснювала це існуванням відмінностей між законодавством України та країни, в якій зупинилися громадяни.