За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Завідувач рентгенологічного відділення медзакладу Ігор Соколовський. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
За його словами, рак молочної залози є найпоширенішим захворюванням серед жіночої онкології.
"Потрібно бути захищеною. Знайти час та прийти. Ми довго не затримуємо, чітко на ту годину, на яку пацієнтка записалася, виконаємо процедуру", — каже Ігор Соколовський.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Мамографія триває 20 хвилин. Щоб її зробити, жінкам потрібно попередньо записатися та мати скерування від сімейного лікаря, пояснює рентгенлаборантка центральної міської клінічної лікарні Тетяна Бабельська.
"Особлива умова — жінці має бути повних 40 років, бо змінюється структура молочної залози. До 40 років бажано робити тільки УЗД, МРТ. Перед процедурою зранку не можна нічим маститися: антиперспірантом, дезодорантами. Також бажано не вживати кофеїн, каву, газовані напої", — розповідає Тетяна Бабельська.
Протипоказання до процедури мають вагітні та жінки, які годують грудним молоком, каже рентгенлаборантка.
"Коли жінка має імпланти, а зараз це не рідкість, потрібно попереджати заздалегідь. Бо коли ми реєструємо пацієнтку, я маю вказати комп'ютеру, що там є імплант, аби визначити компресію і не травмувати його", — каже Тетяна Бабельська.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Галина Кічак обстежується щороку. Жінка розповідає: під час мамографії у неї виявили кісту у молочній залозі, про яку, каже пацієнтка, навіть не здогадувалася.
"Я не знала цього. Після пологів не зверталася в медзаклад довший час. А коли прийшла на мамографію, то лікар виявив в мене кісту. Я обстежуюся щороку, вона не росте", — каже Галина Кічак.
Процедуру мамографії потрібно проходити один раз на рік. Результати обстеження пацієнтка отримує впродовж двох-трьох діб.