В Івано-Франківській громаді на 33% збільшилася кількість хворих на грип та ГРВІ

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: УНІАН

Від початку вересня до середини листопада 2023 року в Івано-Франківській громаді на 33% збільшилася кількість хворих на ГРВІ порівняно з таким же періодом 2022 року.

Про це на брифінгу у міського голови повідомила директорка Центру первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук.

За її словами, половина від загальної кількості зафіксованих випадків на грип та ГРВІ — це діти до 17 років.

"Це є досить високий показник. Зазвичай ця цифра становить приблизно 30-35%. Ще один показник — це частка госпіталізованих дітей із важким перебігом грипу, ГРВІ та коронавірусної інфекції серед усіх госпіталізованих. Також 50%. Ми звіряли ці цифри з Центром громадського здоров'я і вони корелюють із загальноукраїнськими цифрами, адже діти до одного року, які мають ГРВІ, ГРЗ або ж COVID-19, мають бути госпіталізованими", — каже Ольга Савчук.

Зростання кількості хворих директорка Центру первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги пояснює циркуляцією кількох вірусів ГРВІ серед дітей.

"Це — так звані коксакі й ECHO-віруси, і вірус респіраторно-синцитіальної інфекції. Останні п'ять років ми фіксували менше випадків грипу, а цей сезон показує, що грип до нас повернувся. На щастя, він фіксується у досить легкому перебігу", — продовжує Савчук.

З її слів, у перші дві години після того, як з’явилися симптоми ГРВІ чи грипу, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Аби вберегтися від ускладнень та летальних випадків через грип, потрібно імунізуватися. Таке щеплення не входить до переліку обов’язкових та не фінансується державою, відтак вакцину потрібно купляти самостійно. Вона коштує приблизно 450 грн.

Від 1 вересня до 17 листопада 2023 року проти грипу щепилися 279 дорослих та 232 дитини Івано-Франківської громади. Така вакцина є в аптеках міста.

Директорка Центру первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги каже: зараз шириться новий підтип штаму COVID-19 Омікрону — Пірола. Він є небезпечний тим, що щеплення на нього не діють, тому потрібно імунізуватися новими типами вакцини проти коронавірусної інфекції. Однак, говорить Ольга Савчук, хвороба при цьому підтипу протікає легше, як ГРВІ. Більшість людей лікуються вдома п'ять днів.

"Але все одно потрібно щепитися. Станом на сьогодні у нас є вакцина. Ми сподіваємося, що отримаємо наступну вже проти Омікрону синтезовану. Нам обіцяють, що до тижня вона в нас буде", — говорить Савчук.

За її словами, упродовж 2023 року проти COVID-19 щепилися 3490 жителів громади. Минулого року вакцинувалися 22 234 людини.

Новини України