В Івано-Франківську медики провели унікальну операцію з видалення аневризми

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Судинний хірург, професор Ростислав Сабадош. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

74-річний Іван Фриз — пацієнт, якому зробили цю операцію. Чоловік каже: через три тижні після операції почувається добре й поступово повертається до звичного життя.

"У мене є багато незавершених справ. Ще вдається якийсь невеличкий бізнес підтримувати й дітям допомогти в господарстві. Перспектив, як таких, мені не бракує", — говорить Іван Фриз.

74-річний пацієнт Іван Фриз з своєю донькою. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Донька пацієнта Наталія Яковишин розповідає: аневризму в її батька виявили три роки тому. Тоді через стан здоров'я операцію зробити не змогли. У 2023 році проблема загострилася, тому, коли родині запропонували хірургічне втручання, вони погодилися. Операція тривала 12 годин.

"Коли нам сказали, що процедура необхідна, ми не вагалися. Поцікавившись цією хворобою, ми розуміли, що ризиків залишати все як є було набагато більше, ніж робити операцію. Я весь час була під операційною. Лікарі виходили повідомляти, що все під контролем", — розповідає донька Івана Фриза Наталія Яковишин.

Донька пацієнта Наталія Яковишин. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами лікаря Ростислава Сабадоша, пацієнт переніс післяопераційний період без ускладнень.

"Швидка та координована праця всієї бригади забезпечила те, що у пацієнта не було загострення чи погіршення ниркової недостатності упродовж післяопераційного періоду", — каже судинний хірург.

Він також додав, що за останній місяць у центральній міській клінічній лікарні прооперували чотири складні випадки аневризм.

Що таке аневризма

За словами судинного хірурга Ростислава Сабадоша, аневризма — це розширення артеріальної судини більш ніж на 50% від норми. Особливу увагу на стан судин потрібно звертати курцям, чоловікам, старшим 65 років, та людям, близькі родичі яких мали це захворювання.

Аби запобігти хворобі, слід кинути палити, а також контролювати артеріальний тиск, рівень цукру та холестерину в організмі. Зі слів Ростислава Сабадоша, аневризми небезпечні тим, що спочатку розвиваються безсимптомно, а згодом можуть викликати ускладнення.

Ускладнення аневризми:

  • розрив аневризми (до 45% хворих не виживають після цього);
  • компресіяпри збільшенні в розмірах аневризми стискають внутрішні органи й порушують їхнє функціонування;
  • емболізаціяПереміщення тромба, який утворився в аневризмі, у нижче розміщені артерії з гострою ішемією зони кровопостачання;
  • тромбозтромбоз — це прижиттєве формування всередині кровоносних судин згустків крові (тромбів), що перешкоджають вільному току крові кровоносною системою усієї аневризми.

За словами Ростислава Сабадоша, протягом двох років в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні врятували життя всім трьом пацієнтам з розривом аневризми. Операції проводила команда судинного хірурга.

Новини України