В Івано-Франківську навчали, як протидіяти гендерно зумовленому і сексуальному насильству під час війни

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Unsplash

В Івано-Франківську обговорювали, як протидіяти гендерно зумовленому і сексуальному насильству у період війни, яким чином документувати пов’язані з цим злочини та як правильно спілкуватися із постраждалими й надати їм психологічну допомогу. У навчально-практичному семінарі взяли участь представники Уповноваженого Верховної ради України, які працюють у різних регіонах, а також правники.

Зі слів представниці Уповноваженого ВРУ в Івано-Франківській області Євгенії Мнишенко, у воєнний час особливо складно виявляти випадки гендерно зумовленого і сексуального насильства. Причинами цього є упереджене ставлення до постраждалих у суспільстві, поширення їхніх персональних даних і негативної інформації про них у медіа.

У результаті людям, які зазнали насильства, важко наважитися розповісти про пережите і звернутися за допомогою. Втім, на Івано-Франківщині зокрема, є постраждалі, які вирішили це зробити.

"До нас в область переміщуються люди, які зазнавали насильства на деокупованих територіях. Один із проявів гендерно зумовленого насильства — російські фільтраційні табори, де людей змушують до оголення. Більш кричущі злочини — зґвалтування, примус до спостереження за сексуальним актом, який відбувається з родичами. Щодо звернень людей та їхніх розповідей, то ми не можемо надавати конкретну інформацію. Вона залишається конфіденційною", – розповіла Євгенія Мнишенко.

20 свідчень постраждалих українців задокументували представники французької громадської організації "FUVI". Серед зафіксованого є також інформація про сексуальні злочини, повідомила віцепрезидентка організації Галина Соляник, яка взяла участь у семінарі.

"Ми подали десять свідчень до Міжнародного суду в Гаазі. Підготувати їх — досить кропітка й тривала робота, пов'язана передусім із перекладом. Також важливо не наробити помилок у заповненні відповідних форм, бо це може знівелювати всі зусилля. Працюємо із громадськими організаціями у регіонах. У них є перелік внутрішньо переміщених людей, які постраждали. Тож орієнтуємося на ці переліки", — розказала Галина Соляник.

Для постраждалих співпраця з "FUVI" — безкоштовна. Представники цієї організації виконують свою роботу на волонтерських засадах. Також частково їхню працю фінансують міжнародні донори.

В Івано-Франківській області цього року зареєстрували дві тисячі звернень від тих, хто постраждав від насильства. Зверталися переважно жінки, поінформувала на семінарі заступниця голови обласної військової адміністрації Людмила Сірко.

З її слів, постраждалі можуть отримати допомогу у центрах денного перебування і прихистках. Ці заклади створені за сприяння благодійних фондів і громадських організацій.

Новини України